16:1 w sparingu Wilgi!

Opublikowano: 13 luty 2016, 13:50 Kategoria Sport
wilga garwolinbóbr tłuszcz

Trzecie zwycięstwo w piątym sparingu odniosła Wilga Garwolin. Podopieczni Sergiusza Wiechowskiego rozbili 10. zespół warszawskiej okręgówki aż 16:1 (7:1).

W tym tygodniu GKS miał rozegrać dwa mecze kontrolne. Środowe spotkanie z IV-ligową Ostrovią Ostrów Mazowiecka nie doszło do skutku, bo przeciwnik nie zebrał składu. Według pierwotnych ustaleń, dzisiaj Wilga miała zagrać w Otwocku z III-ligowym Startem. Do tego starcia także nie doszło. IV-ligowiec z Garwolina zmierzył się za to w Miętnem z Bobrem Tłuszcz.

Mecz z 10. drużyną warszawskiej Ligi Okręgowej był jednostronnym widowiskiem, w którym padło aż 17 goli. Pierwsze minuty nie zapowiadały tak wysokiego wyniku. Piłkarze Wilgi zagrażali bramce Bobra, ale brakowało skuteczności. Drużyna z Tłuszcza oddała w 16. minucie pierwszy celny strzał, ale dobrze zachował się Rafał Złotnik w bramce GKS. Przy stanie 0:4 bramkarz Wilgi nie popisał się we własnym polu karny, gdzie wmieszał się w drybling z napastnikiem Bobra. Sytuacja o mały włos nie zakończyła się golem dla rywali.

Kanonadę strzelecką w 19. minucie rozpoczął Sebastian Papiernik, który został idealnie obsłużony przez Michała Kępkę. ?Kępes? zaliczył w meczu pięć asyst. Do przerwy GKS prowadził 7:1. Zespół z okręgówki honorowe trafienie zaliczył przy stanie 0:6. Rzut karny, podyktowany za faul Roberta Kwiatkowskiego, wykorzystał Sebastian Kozłowski. Po zmianie stron, mimo wymiany ośmiu zawodników, Wilga nadal dominowała nad rywalem. Efektem było dziewięć kolejnych trafień.

Ostatecznie dorobkiem bramkowym podzieliło się siedmiu zawodników GKS. Czterokrotnie do siatki trafiał Piotr Szostak, hat-tricki skompletowali Sebastian Papiernik i Marcin Makulec. Z dwoma golami na koncie mecz zakończyli nowi zawodnicy Daniel Żurawski i Mateusz Kalinowski. Po jednym golu dołożyli Piotr Talar (z karnego) oraz Kamil Zawadka.

- Jestem zadowolony z konsekwencji pewnych zagrań taktycznych. Mieliśmy jeszcze dzisiaj problem ze skutecznością, bo sytuacji było dużo więcej. Wynik to nie jest sprawa istotną. Ważne, że realizujemy to co zakładamy sobie na treningach - powiedział trener Wilgi Sergiusz Wiechowski. ? Mam nadzieję, że kolejny sparing będzie trudniejszy i przeciwnik postawi nam wyżej poprzeczkę ? dodał.

W sparingu urazu stawu skokowego nabawił się Filip Gac. W czwartek w Miętnem o godz. 18 Wilga zmierzy się z Orłem Unin (siedlecka LO).

Wilga Garwolin ? Bóbr Tłuszcz 16:1 (7:1)
Bramki: Sebastian Papiernik 3, Daniel Żurawski 2, Piotr Talar (karny), Kamil Zawadka, Piotr Szostak 4, Mateusz Kalinowski 2, Marcin Makulec 3 ? Sebastian Kozłowski (karny)
Wilga: Złotnik (46` Selerski), Kwiatkowski, Karol Zawadka, Gac, Talar, Szostak, Świder, Kamil Zawadka, Żurawski, Papiernik, Kępka oraz Makulec, Piłka, Korgul, Kalinowski, Kiepuszewski, Wiechowski, W. Majsterek.