Cztery punkty w dwóch meczach siatkarzy

Opublikowano: 15 luty 2018, 07:08 Kategoria Sport
siatkówkaspspowsinek wilanówwicher kobyłka

Zwycięstwo 3:0 z Powsinkiem Wilanów i porażkę 2:3 z Wichrem Kobyłką zanotowali w ostatnich dniach III-ligowi siatkarze SPS Bell 4CV Garwolin.

W sobotę podopieczni Macieja Antonika, po raz drugi w sezonie, pokonali stołeczny zespół. Przeciwnik nie postawił wysoko poprzeczki. Jedynie w drugim secie walka punkt z punkt trwała do samej końcówki. W pozostałych partiach SPS szybko budował wysoką przewagę. Garwoliński zespół wygrał kolejno do 17, 20 i 20.

Wtorkowym rywalem SPS była trzecia drużyna w tabeli. Pierwsze spotkanie z Wichrem Kobyłką wygrał garwolińska drużyna z Garwolina. Mecz dobrze rozpoczęli gospodarze. Po dwóch blokach duetu Harazim/Zawisza SPS prowadził 2:0. W kolejnych piłkach to jednak goście byli częściej górą. Zawodnicy z Kobyłki co chwilę punktowali zagrywką, która sprawiała dużo problemu przyjmującym z Garwolina. Brak możliwości rozegrania piłek z środka siatki ułatwiał zadanie blokującym Wichru. Goście wygrali partię otwarcia 25:20.

Drugi set miejscowi zagrali koncertowo. Blok, obrona, zagrywka i lepsze przyjęcie sprawiły, że w połowie seta gospodarze prowadzili 16:9. Gościom udało się tylko częściowo odrobić straty. Ta część gry dla SPS 25:21.

W trzeciej partii o zwycięstwie SPS zdecydowała bardzo dobra blokiem w kluczowych momentach. Zespół z Garwolina wygrał 25:22. W kolejnej partii wynik oscylował wokół remisu. Przy stanie 21:21 goście zapunktowali dwa razy na pojedynczym bloku, co było kluczowe dla losów seta.

O dodatkowym punkcie decydował tie-break, który pewnie wygrał Wicher 15:7. ? Obie drużyny były na tym samym poziomie. Nam zabrakło może trochę szczęścia. Goście przeważali w zagrywce, która nas często punktowali. Mieliśmy szansę wygrać to spotkanie 3:1 ? skomentował trener Maciej Antonik.

W sobotę o godz. 16 SPS zmierzy się we własnej hali z Jaguarem Wolanów.

SPS Bell 4CV Garwolin ? UKS Powsinek Wilanów 3:0 (17, 20, 20)

SPS: Grabowski, Wilki, Harazim, Zawisza, Kisiel, Wielgosz, Ozimek (libero) ? Robakowski, Trzpil.

SPS Bell 4CV Garwolin ? Wicher Kobyłka 2:3 (-20, 21, 22, -23, -7)

SPS: Grabowski, Wilki, Harazim, Zawisza, Kisiel, Wielgosz, Ozimek/Chruściel (libero).

Tabela III ligi (źródło: MWZPS)