MOW Borowie wicemistrzem Polski. Tytuł był o krok [wideo]

Opublikowano: 18 marzec 2018, 15:10 Kategoria Sport

W Borowiu zakończyły się XVII Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Halowej Piłce Nożnej. Po srebrne medale sięgnęli, podobnie jak przed rokiem, gospodarze imprezy. Mistrzem Polski zawodnicy MOW Trzebież.

Dwudniowy turniej rozgrywany był po raz drugi w Borowiu. Na starcie zmagań stanęło osiem drużyn, wyłonionych w drodze eliminacji. Sobota była przeznaczona na rozgrywki grupowe.

Od niedzielnego poranka trwały spotkania fazy play-off. W półfinałach MOW Borowie pokonał MOW Warszawa 4:2, a MOW Trzebież wygrał z MOW Rudy 4:1. Mecz o trzecie miejsce był jednostronnym widowiskiem, zakończonym wysokim zwycięstwem drużyny z Rud 5:0.

Finał z wysokiego ?c? rozpoczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie już w 30. sekundzie meczu. Nim na zegarze minęła druga minuta, był ponownie remis. W 6. minucie (mecze rozgrywane 2x10 minut) zespół MOW Trzebież wyszedł na prowadzenie. Taki wynik utrzymał się po przerwie. Po zmianie stron miejscowi dążyli do wyrównania, co przyniosło efekt na pięć minut przed końcową syreną. W regulaminowym czasie gry nie padło rozstrzygnięcie. Gola na wagę mistrzostwa Polski, w drugiej połowie dogrywki, zdobył piłkarz z Trzebieży.

MOW Borowie, po raz drugi z rzędu, został wicemistrzem kraju. ? Pod względem sportowym pozostał pewien niedosyt. Poprzez pracę chłopaków wiem, że zrobili wszystko aby ten mecz finałowy wygrać. Jestem z nich bardzo dumny! ? skomentował trener MOW Borowie Łukasz Mikulski.

- Podchodzę do takich imprez pod kątem wychowawczym. Ci chłopcy różne mieli drogi w życiu i różnie potoczyły się ich drogi. Zespół, który zajął ósme miejsce czy pierwsze reprezentował taki sam poziom. Wszyscy są tu zwycięzcami ? podkreślił szkoleniowiec MOW Trzebież Dariusz Sładkiewicz.

Każdy zespół wyjechał z Borowia z pucharem. Najlepsze trzy zespoły otrzymały dodatkowo medale oraz upominki rzeczowe ufundowane m.in. przez Polski Związek Piłki nożnej. Zwycięzcom wręczono także Puchar Przechodni HMP MOW. Organizatorzy nagrodzili ponadto najlepszego strzelca? Mateusza Nowickiego z MOW Trzebież (11 goli), najlepszego zawodnika ? Sebastiana Przybyszewskiego oraz najlepszego bramkarza ? Kamila Falkowskiego. Obaj to reprezentanci gospodarzy. Nagrody wręczali dyrektor MOW w Borowiu Zbigniew Karwowski oraz patroni honorowi mistrzostw poseł Grzegorz Woźniak oraz wójt gminy Borowie Wiesław Gąska.