reklama

Aktualności

reklama
reklama

baner projekt 

pepperoni main 40

 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama

TOP


Dekorator kwadrat

Kultura

  reklama

  Sport

  reklama

  Opublikowano: 02 sierpień 2021, 09:03
  Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

  Trzy dni trwały obchody tegorocznych Dni Maciejowic. Największą publiczność zgromadził sobotni koncert zespołu MIG.

  Świętowanie rozpoczęło się w piątek od atrakcji skierowanych do najmłodszych, na których czekały warsztaty edukacyjne oraz gra terenowa. Dużym zainteresowaniem cieszył się wieczorny spacer po Maciejowicach z przewodnikiem.

  Od sobotniego popołudnia maciejowicki rynek tętnił ponownie atmosferą świętowania. Tu odbywały się się warsztaty rękodzielnicze, ceramiczne i plastyczne. Nie zabrakło stoisk lokalnych kół gospodyń wiejskich, gdzie można było spróbować lokalnych produktów.

  Na odważnych, już na boisku miejscowego ośrodka sportu, czekał lot balonem na uwięzi. Gwiazdą święta był zespół MIG, którego przyciągnął na murawę rzeszę fanów. W repertuarze popularnej grupy disco polo nie zabrakło znanych hitów takich jak ?Tylko ona jedyna?, ?Wymarzona?, czy ?Miód malina?.

  W programie na niedzielę 1 sierpnia zaplanowano bieg ?Cross z historią w tle?.

  Wśród gości obchodów byli m.in. senator Maria Koc, Janina Ewa Orzełowska z zarządu województwa mazowieckiego, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie  Joanna Bala z zastępcą Michałem Jaworskim, 

  Co warte podkreślenia w trakcie trzydniowych obchodów Dni Maciejowic organizatorzy promowali lokalne talenty wokalno-muzyczne, które występowały na scenie.

  Święto Maciejowic na facebooku relacjonował miejscowy Dom Kultury.

  łk

  fot. KSO ? sobotni wieczór, w tym koncert MIG

  Dodaj komentarz

  Dodaj komentarz