reklama

Aktualności

reklama
reklama

baner projekt 

pepperoni main 40

 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama

TOP


Dekorator kwadrat

Kultura

  reklama

  Sport

  reklama

  Opublikowano: 04 czerwiec 2014, 16:09
  dnidni powiatudni garwolina
  Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

  Sobota i niedziela pełne atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych ? koncerty, turnieje, pokazy, gry, zabawy i spektakle. A to tylko główna część obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. W sumie będziemy świętować kilka dni.

  Koncerty ? to właśnie na nie najbardziej czekają mieszkańcy. W tym roku na scenie wystąpi Myslovitz, Plastic, City of Mirrors, Cegła, Alien, orkiestra dęta OSP Garwolina i Martina Collins ? młoda artystka tuż przez koncertem Myslovitz wykona między innymi dwie autorskie piosenki ? ?Mam to wszystko gdzieś? i ?Dam sobie radę?. Ci, którzy chcą zaszaleć na ?parkiecie? w rytmie lat 70., powinni koniecznie przyjść w sobotni wieczór na Zarzecze ? dyskotekę pod gwiazdami poprowadzi DJ Blonde.

   

  Sportowo ? mistrzowski Garwolin

  W trakcie Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego nie zabranie też propozycji dla miłośników sportów ? wszelakich. Wciąż można zapisać się na V bieg ?AVON kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie? ? zarówno w biegu głównym na 10 km i Biegu Rodzinnym na dystansie 2 km są wolne miejsca. Amatorzy pływania mogą spróbować swoich sił w III Otwartych Zawodach Pływackich, które odbędą się w sobotni poranek na Pływalni Miejskiej ?Garwolanka?. Chłopcy z rocznika 1999 i młodsi mogą wziąć udział w Mistrzostwach Garwolina w Piłce Ręcznej. Odbędą się także Mistrzostwa Garwolina w Kick Boxingu, Otwarte Mistrzostwa Garwolina w Tenisie Ziemnym, zawody kolarskie i Turniej Rodzinny w Badmintonie. Kibiców zapraszamy w niedzielne popołudnie na halę sportową, gdzie odbędzie się finał Otwartych Mistrzostw Garwolina w Koszykówce Mężczyzn. Zwycięzcy wszystkich turniejów zostaną uhonorowani w niedzielę podczas wieczornych imprez na Zarzeczu.

  Rodzinnie ? kreatywnie i aktywnie

  Sobotnie popołudnie bez wątpienia należeć będzie do dzieci i ich rodziców. O 16:00 na Terenach Rekreacyjnych ?Zarzecze? wystartuje rodzinny ekopiknik z mnóstwem atrakcji ? zabawy z chustą Klanzy, animacje taneczne, konkursy sprawnościowe: slalom z przeszkodami, rzuty do celu, skoki w workach i wiele innych. Będzie można zbudować ekobudowle, stworzyć biżuterię z ekologicznych elementów, zagrać w ekogry XXL albo spróbować swoich sił w dojeniu krowy. Dla małych miłośników dwóch kółek bank BGŻ przygotował turniej rowerkowy. Konkurencji będzie wiele, do wygrania ? kaski rowerowe. Warunek udziału tylko jeden ? trzeba przyjechać na Zarzecze własnym rowerem.

  Koncertowo z muzyczną

  Dużą dawkę dobrej muzyki przygotowała także Szkoła Muzyczna I stopnia w Garwolinie. Zainaugurują swoje występy w czwartek ? koncertem ?Pierwotny żywioł ? taniec? w wykonaniu uczniów i nauczycieli. W piątek na swój recital ?Pod skórą? zaprasza Weronika Wardak, a we wtorek 17 czerwca z zespołem na żywo zaśpiewają uczniowie wydziału wokalnego. Wszystkie koncerty odbędą się w Domu Kultury.

  Teatralnie i filmowo

  Sporo będzie się także działo na deskach garwolińskiej sceny. W niedzielne popołudnie dwie premiery ? ?Kawałki męskie i żeńskie? w wykonaniu Teatru Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz ?Damy i huzary? według Teatru O!Mamy. W sobotni wieczór w ramach akcji PaT Ogólnopolski Głos

  Profilaktyki wystąpi Garwoliński Teatr Muzyczny ?Od Czapy?, a przed południem będzie można obejrzeć ?Królewnę Śnieżkę? w wykonaniu dzieci ze szkoły językowej Helen Doron. To wszystko w sali widowiskowej Domu Kultury. A w Starej Siłowni w sobotnie popołudnie ?Poszukiwanie? ? spektakl w wykonaniu dzieci ze świetlicy ?Przystań? i Teatru Tymczasem.

  Centrum Sportu i Kultury zaprasza kinomaniaków w sobotę wieczorem na pierwszy w tym roku seans pod gołym niebem. Co będzie grane? Klasyka amerykańskiego kina. Nawet jak pogoda uraczy chłodem, to atmosfera w filmie jest bardzo gorąca. To alternatywna propozycja, dla tych, którzy w sobotę nie będą chcieli tańczyć, ale chętnie popatrzą jak tańczą inni. Ten film to inauguracja tegorocznej edycji letniego ?Kina pod chmurką?.

  I to wciąż nie koniec

  Lista tego, co będzie można zobaczyć i usłyszeć jest jeszcze bardzo długa. Tradycyjnie w niedzielę ulicami miasta przejdzie barwny korowód, w którym zaprezentują się nie tylko szkoły, przedszkola, ale także stowarzyszenia, organizacje i różni garwolińscy pasjonaci. Na Zarzeczu nie zabraknie również ich stoisk pełnych ciekawostek. Na piknik literacki i wymianę książek zaprasza Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, a na akcję honorowego krwiodawstwa ? Polski Czerwony Krzyż.

  Szczegółowy program można znaleźć na plakacie

  mat. pras.

  Dodaj komentarz

  Dodaj komentarz