reklama

Aktualności

reklama
reklama

baner projekt 

pepperoni main 40

 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama

TOP


Dekorator kwadrat

Kultura

  reklama

  Sport

  reklama

  Opublikowano: 20 czerwiec 2016, 07:23
  dni garwolinamasa krytyczna
  Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

  Miłośnicy dwóch i więcej kółek mogli w sobotę  poczuć się w swoim żywiole. Główną drogę Garwolina zdominowały głównie rowery, rolki i deskorolki. Dopełnieniem rodzinnej zabawy na Zarzeczu stanowiło promowanie aktywności fizycznej i zachowań proekologicznych.

  Barwny przejazd pojazdami kołowymi napędzanymi siłą własnych mięśni czyli w tzw. Masa Krytyczna otworzył sobotni festyn rodzinny na Zarzeczu. Około 30 cyklistów, rolkarzy i deskorolkarzy wyruszyło z północnego krańca miasta prosto.

  Masa Krytyczna, uczestnicząc w przejeździe, zachęcała mieszkańców Garwolina do zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej i zachowań proekologicznych. Przejazd zabezpieczany przez policję zakończył się o 17.00 wraz z dotarciem na Zarzecze.

  Główna część pikniku odbyła się przy amfiteatrze na Zarzeczu. W konkurencjach sportowych z pojazdami mogli zmierzyć się zarówno ci mali, a nawet całkiem duzi cykliści. Wśród tradycyjnych zadań, jeździe slalomem czy po torze przeszkód, znalazły się konkurencje nietypowe.  Jedną z nich był przejazd żółwi, który polegał na jak najwolniejszym pokonaniu toru przeszkód. Miłośnicy malowania pod okiem instruktora plastyki z zapałem kolorowali rowerowe kolorowanki. Za pomocą kokardek można było zamienić zwykły rower w oryginalny pojazd.

  Przedstawiciele Szkoły Językowej Helen Doron na swoim stoisku pod hasłem ?I love my bickle? uczyli robić rowery z wykałaczek i cukierkowych pianek.

  O godz. 19 na scenie amfiteatru burmistrz Garwolina przekazał studentom Społecznej Akademii Nauk klucze do bram miasta. Tadeusz Mikulski podkreślał rolę, jaką akademia odgrywa w historii miasta i kształceniu mieszkańców. Najlepszym studentom uczelni zostały wręczone nagrody. Burmistrz życzył wszystkim miłej i udanej zabawy, a studentom dodatkowo wysokich wyników w nauce.

  Dzięki firmie Ochnik podczas trwania pikniku dostępne były nieodpłatnie atrakcje dla dzieci: ogromne kule wodne oraz nowość ? eliminator arena. Dzieci mogły też skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, trampolin czy jazdy na byku.

  Anna Benicka

  Dodaj komentarz

  Dodaj komentarz