reklama

45 kandydatów już wygrało wybory. Bez głosowania

Opublikowano: 28 wrzesień 2018, 08:56 Kategoria Aktualności
wybory
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Ponad 1/5 mandatów radnych gminnych i miejskich w powiecie garwolińskim jest już obsadzona. W 45 okręgach wyborczych zarejestrowano po jednym kandydacie. Rekordowa pod tym względem jest gmina Miastków Kościelny, gdzie znane są już nazwiska 14 z 15 radnych.

W 14 samorządach naszego powiatu władze ustawodawczą sprawują 15-osobowe rady gmin czy miast.

Radni wybierani są w jednomandatowych okręgach wyborczych. Łącznie do obsadzenia jest 210 mandatów. Jak się okazuje 45 z nich jest już rozdanych. Właśnie w tylu okręgach wyborczych Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała po jednym kandydacie. Taką sytuację przewiduje kodeks wyborczy. Dalsza kolej rzeczy jest prosta. 45 kandydatów mandat otrzymuje bez głosowania. Mieszkańcy takich okręgów nie otrzymają przy urnie karty do głosowania do rady gminy/miasta.

reklama


W powiecie garwolińskim rekordową pod tym względem jest gmina Miastków Kościelny, gdzie znamy już nazwiska 14 z 15 radnych. Wszyscy to kandydaci komitetu wyborczego ubiegającego się o reelekcję wójta Jerzego Jaronia. Z 8 i 6 obsadzeniami mandatów bez głosowania mamy do czynienia w gminach Górzno i Garwolin. Do rad gmin wejdą w większości kandydaci z list PiS, z których startują także obecni wójtowie Waldemar Sabak i Marcin Kołodziejczyk.

W innych gminach okręgów z jednym kandydatem jest kilka (1-3). Mieszkańcy trzech samorządów będą głosować na radnych w każdym okręgu. To wyborcy z miasta Garwolin, miasta i gminy Żelechów oraz gminy Wilga.

Kandydaci, którzy otrzymają mandat radnego bez głosowania

 • Gmina Miastków Kościelny (14): OW nr 1 ? Jerzy Borkowski (KWW Razem dla Gminy), OW nr 2 ? Tomasz Szubiński (KWW Razem dla Gminy), OW nr 3 ? Damian Baran (KWW Razem dla Gminy), OW nr 4 ? Marcin Zając (KWW Razem dla Gminy), OW nr 5 ? Janusz Szostak (KWW Razem dla Gminy), OW nr 6 ? Halina Duchna (KWW Razem dla Gminy), OW nr 7 ? Barbara Wielgosz (KWW Razem dla Gminy), OW nr 8 ? Stanisław Odziemczyk (KWW Razem dla Gminy), OW nr 10 ? Bogdan Pasik (KWW Razem dla Gminy), OW nr 11 ? Zbigniew Włodarczyk (KWW Razem dla Gminy), OW nr 12 ? Sławomir Frelik (KWW Razem dla Gminy), OW nr 13 ? Monika Łubian (KWW Razem dla Gminy), OW nr 14 ? Barbara Salamonik (KWW Razem dla Gminy), OW nr 15 ? Janusz Moreń (KWW Razem dla Gminy).
 • Gmina Górzno (8): OW nr 4 (Chęciny) ? Iwona Rosłaniec (Chęciny), OW nr 6 (Wólka Ostrożeńska) ? Wiesław Dybcio (KW PSL), OW nr 8 (Gąsów, Potaszniki) ? Tomasz Trzpil (KW PiS), OW nr 10 (Górzno) ? Robert Ochnio (KW PiS), OW nr 11 (Górzno Kolonia) ? Krzysztof Skwarek (KW PiS), OW nr 12 (Górzno Kolonia) ? Radosław Błażejczyk (KW PiS), OW nr 13 (Mierżączka, Reducin) ? Sebastian Stoń (KW PiS), OW nr 15 ? (Józefów, Kobyla Wola) ? Marzena Skrajna (KW PiS).
 • Gmina Garwolin (6): OW nr 1 (Ruda Talubska, Taluba, Feliksin) ? Dariusz Kisiel (KW PiS), OW nr 5 (Czyszkówek, Lucin, Natalia) ? Marcin Rosa (KW PiS), OW nr 6 (Jagodne, Nowy Puznów, Stary Puznów, Michałówka) ? Grzegorz Kot (KW PiS), OW nr 10 (Krystyna, Stara Huta) ? Albert Zawadka (KW PiS), OW nr 11 (Sulbiny) ? Jarosław Chmielak (KW PiS), OW nr 13 (Rębków, Ewelin) ? Waldemar Krupa (KW PiS).
 • Gmina Parysów (3): OW nr 12 (Starowola) ? Aleksandra Szczegot (KW PiS), OW nr 13 (Słup) ? Marek Gac (KW PiS), OW nr 14 (Wola Starogrodzka) ? Adam Zawadka (KW PiS).
 • Gmina Łaskarzew (3): OW nr 6 (Izdebno-Kolonia) ? Józef Żak (KWW Nasza Gmina Łaskarzew), OW nr 14 (Grabina, Budel) ? Teresa Kondej (KWW Nasza Gmina Łaskarzew), OW nr 15 (Krzywda, Uścieniec) ? Jacek (KWW Nasza Gmina Łaskarzew).
 • Miasto i gmina Pilawa (3): OW nr 2 (Gocław) ? Marcin Zawadka (KWW Albiny Łubian), OW nr 6 (Trąbki) - Grzegorz Zakrzewski (KWW Albiny Łubian), OW nr 15 (Jaźwiny, Łucznica) ? Tomasz Przybysz (KW PSL).
 • Gmina Maciejowice (2): OW nr 10 (Domaszew, Topolin) ? Edward Jaworski (KW PiS), OW nr 11 (Bączki, Podłęż, Samogoszcz) ? Adam Gliwka (KW PiS).
 • Gmina Trojanów (2): OW nr 5 (Trojanów) ? Stanisława Mądra (KW PiS), OW nr 6 (Ruda, Żabianka) ? Marian Jaszczyk.
 • Gmina Sobolew (2): OW nr 4 (Chotynia) ? Mirosław Owczarczyk (KW PiS), OW nr 15 (Godzisz, Kobusy, Nowa Krępa) ? Mirosław Śliz (KW PiS).
 • Miasto Łaskarzew (1): OW nr 12 ? Włodzimierz Paziewski (KWW Razem dla Łaskarzewa).
 • Gmina Borowie (1): OW nr 6 (Gózd, Jaźwiny) ? Maciej Baran.

Wybory samorządowe 21 października.

Łukasz Korycki

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama