reklama

Gmina Garwolin: inwestycje 2019

Opublikowano: 30 styczeń 2019, 10:32 Kategoria Aktualności
gmina Garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Ponad 10 mln zł wyda w tym roku gmina Garwolin na zadania inwestycyjne. Głównie będzie to kontynuacja rozpoczętych projektów, ale lista inwestycyjnych marzeń jest długa. Wójt liczy, że pozyskanie środków zewnętrznych umożliwi realizację przynajmniej części z nich. Na oficjalne otwarcie czekają też inwestycje ukończone w 2018 roku. Najważniejsza z nich to boisko w Rudzie Talubskiej.

Boisko lekkoatletyczne w Rudzie Talubskiej to jedna z najważniejszych ubiegłorocznych inwestycji w gminie Garwolin. Warta ponad 4 mln zł. Powstała bieżnia, skocznia do skoku wzwyż, rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku w dal i trójskoku. Zmodernizowano także boisko piłkarskie, a całość została wyposażona w oświetlenie umożliwiające prowadzenie treningów po zmroku. ? Inwestycja została odebrana i uzyskała wszystkie niezbędne certyfikaty. Teraz czekamy na oficjalne otwarcie ? mówi wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, zdradzając, że na uroczystości otwarcia prawdopodobnie pojawią się gwiazdy polskiej lekkiej atletyki.

10 mln na inwestycje w 2019

reklama


Budżet gminy Garwolin w 2019 roku to ponad 60 mln po stronie wydatków i 56 mln zł po stronie dochodów. Na inwestycje samorząd przeznaczył 10 mln 498 tys. zł. Będzie to głównie kontynuacja już rozpoczętych projektów.  - Nie ma zaplanowanych nowych zadań, ale myślimy, że to się zmieni w trakcie realizacji budżetu ? mówiła podczas sesji budżetowej skarbnik gminy Katarzyna Grzeszczak.

Wśród inwestycji, które gmina Garwolin będzie na pewno realizowała w tym roku jest adaptacja poddasza dla przedszkola w Woli Rębkowskiej. Inwestycja powinna się zakończyć w tym roku, a na jej dokończenie w budżecie zabezpieczono 1 mln zł. Jedną z najważniejszych inwestycji nie tylko dla władz gminy, ale przede wszystkim dla mieszkańców, jest budowa sieci kanalizacji. W tym roku będzie realizowany kolejny etap budowy kanalizacji Rudzie Talubskiej, Sulbinach i Górkach oraz w miejscowości Unin Kolonia. Na realizację tych zadań gmina wyda ponad 7 mln zł. W planie jest także budowa świetlic w Nowym Puznowie i Górkach. Termin oddania świetlic to rok 2020, a samorząd na ten cel najprawdopodobniej otrzyma dofinansowanie w kwocie 1 mln zł. W budżecie zaplanowano w tym roku po 300 tys. zł na każdą z tych inwestycji.

Marzenia do spełnienia

W sferze marzeń władz gminy jest wiele inwestycji. Realizacja wielu z nich będzie zależała między innymi od tego, ile środków z zewnątrz uda się pozyskać, a w tym gmina może się poszczycić ponad 90-procentową skutecznością.

Wśród planowanych w przyszłości inwestycji wójt gminy wymienia między innymi modernizację drogi w Lucinie, budowę przychodni w Woli Rębkowskiej, remont dróg w Sulbinach i Czyszkówku, poprawę placu zabaw w Czyszkówku i zakup nowych urządzeń do siłowni zewnętrznej w miejscowości Jagodne.

jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama