reklama

Eurowybory w Garwolinie z pewnymi problemami

Opublikowano: 27 maj 2019, 10:23 Kategoria Aktualności
wyboryeurowyborygarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

?Miałam głosować w obwodzie nr 14, a odesłano mnie do innego ? pisze do naszej redakcji czytelniczka, która wczoraj głosowała w Szkole Podstawowe nr 5. Jak się okazało, były problemy ze spisem wyborców. Dzięki sprawnej pracy komisji i urzędników nie zakłóciło to niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Niezgodności spisu wyborców w komisjach wystąpiły w czterech obwodach. ? W przypadku nr 11 i 12 (w ZS nr 2 ? przyp. red.) niezgodności zostały wychwycone jeszcze w sobotę. W obwodach w SP nr 5 niezgodności zauważono o godz. 7 w niedzielę ? wyjaśnia sekretarz miasta Cezary Tudek.

Jak informowali nas czytelnicy, problem polegał na tym, że na wejściu do Piątki widniały numery trzech obwodów z wyszczególnionymi ulicami. W lokalach wyborczych nie było jednak spisu wyborców spod adresu, będącego w granicach w obwodu. ? Miałam głosować w ?14?, a odesłano mnie do ?15? ? pisze do nas jedna z mieszkanek. Na szczęście sytuację udało się wyjaśnić. Wszyscy, którzy chcieli zagłosować, mieli taką możliwość. ? Mieszkańcy głosowali w lokalu obok, w obrębie SP nr 5 ? dopowiada sekretarz. Jak dodaje, zewnętrzna firma, która przygotowuje dla miasta geografię wyborczą, nie wzięła pod uwagę aktualnych danych meldunkowych. ? Przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi szczegółowo sprawdzimy tę kwestię, aby nie powtórzyła się sytuacja z niedzieli ? zapewnia urzędnik.

reklama


Problem występował także w obwodzie wyborczych zlokalizowanym w SP nr 1. Tam głos chciała oddać osoba niepełnosprawna. Jednak lokal nie był przystosowany do potrzeb takich osób. ? Miesiąc przed wyborami podawany jest do publicznej wiadomości wykaz miejsc, gdzie przeprowadzane są wybory, z zaznaczeniem, które lokale wyborcze są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Te cztery tygodnie to wystarczający czas, aby ewentualnie dopisać się do spisu wyborców w lokalu, który jest odpowiedni dla osób z niepełnosprawnością ? mówi Cezary Tudek.

łk

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama