reklama

Analiza przedwyborcza. Tylko Grzegorz Woźniak zostanie posłem

Opublikowano: 29 wrzesień 2019, 11:49 Kategoria Aktualności
wyborygrzegorz woźniak
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Niezależna agencja badawcza CEC Government Relations przeprowadziła symulację wyborów parlamentarnych w Polsce. Z raportu wynika, że mandat posła zdobędzie ponownie Grzegorz Woźniak (PiS).

CEC Government Relations to niezależny ośrodek badawczy Europy Środkowej. W ostatnich dniach CEC opublikował prognozę wyników październikowych wyborów parlamentarnych w Polsce.

W raporcie znajdziemy analizę nazwiska kandydatów, którzy mają największe szanse na zdobycie mandatu. W okręgu wyborczy nr 18, który obejmuje m.in. powiat garwoliński, do zgarnięcia jest 12 miejsc w sejmowych ławach.

reklama


Zdaniem analityków, dziewięć z nich zdobędą politycy PiS. W tym gronie jest Grzegorz Woźniak, poseł od dwóch kadencji. W krótkim odniesieniu do prognozy w okręgu siedleckim, czytamy, że mieszkaniec Trąbek powinien powtórzyć wynik z 2015 roku. Wtedy, także z szóstego miejsca, dostał się do sejmu. Oprócz niego mandaty z list PiS, według CEC, powinny zdobyć: Krzysztof Tchórzewski (poz. nr 1), Henryk Kowalczyk (2), Arkadiusz Czartoryski (3), Marek Zagórki (4), Daniel Milewski (24), Anna Maria Siarkowska (7), Maciej Górski (8), Teresa Wargocka (5).

Posłami powinny zostać także Czesław Mroczek i Kamila Gasiuk-Pihowicz (Koalicja Obywatelska) oraz Marek Sawicki (PSL).

Listę kandydatów z powiatu garwolińskiego, którzy ubiegają się o mandat posła można sprawdzić tutaj.

Cały raport jest dostępny tu.

łk

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama