reklama

20. finał w Sobolewie i Maciejowicach

Opublikowano: 10 styczeń 2012, 11:42 Kategoria Aktualności
WOSPMaciejowiceSobolew
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

35 wolontariuszy ze szkół w Sobolewie, Anielowie, Kaleniu, Gończycach i Gimnazjum w Maciejowicach kwestowało na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sumie udało im się zebrać rekordową sumę ponad 26 tys. złotych.

Zbiórka pieniędzy rozpoczęła się o godzinie 8.00, a zakończyła tuż przed 20.00. W hali sportowej rozegrano 40 spotkań piłkarskich w ramach II Otwartego Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanego przez Andrzeja Goliszewskiego. Dochód z turnieju to 1 790 zł. Została także zlicytowana statuetka dla najlepszego zawodnika i koszulka z podpisami zawodników uczestniczących w turnieju.

W sali widowiskowej impreza rozpoczęła się o godzinie 15.30 koncertem rockowej formacji S.T.A.L.K.E.R, a od godziny 17.00 tańczono już przy utworach w wykonaniu zespołu ATEST. - O 18.45 rozpoczęła się licytacja gadżetów WOŚP. Pod młotek poszła koszulka, kubek, kalendarz, plakaty, płyty i apteczka samochodowa. Z wyżej wymienionej licytacji konto sobolewskiego sztabu powiększyło się o kolejne 840 zł ? mówi szef sztabu Krzysztof Szostak.

reklama


Kolejna imprezą towarzyszącą 20. finałowi w gminie Sobolew był Gminny Turniej Tenisa Stołowego rozegrany w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Gończycach, w którym wzięło udział 92 zawodników w czterech kategoriach wiekowych. Turniej przeprowadzili Artur Chudynko, Elżbieta Radziej i Mirosław Śliz.

W gończyckiej remizie od godziny 16.30 rozpoczęła się zabawa taneczna, którą prowadził zespół Over Night. W Sobolewie i Gończycach równo o godzinie 20 wystrzeliło światełko do nieba. - Ze wstępnych podliczeń na terenie Gminy Sobolew udało się zebrać do puszek kwotę przekraczającą 13 tysięcy złotych, co stanowi rekord nowy rekord ? dodaje Krzysztof Szostak.

Na rzecz sobolewskiego sztabu grali także wolontariusze z gimnazjum w Maciejowicach. Tu także atrakcji dla społeczności lokalnej nie zabrakło. W sali gimnastycznej w Publicznym Gimnazjum w Maciejowicach o godzinie 13.00 rozpoczęła się projekcja bajek dla najmłodszych, a dwie godziny później w tym samym miejscu koncert zespółu The Shoes. O godzinie 17.00 koncertował lokalny zespół Talion. Później była licytacja gadżetów WOŚP, której towarzyszyła loteria fantowa, a na finał finału do nieba wystrzeliło jasne światełko, które zakończyło granie Wielkiej Orkiestry w Maciejowice. Mieszkańcy gminy do puszek wrzucili ponad 13 tysięcy.

oprac. jd

Sobolew, foto Krzysztof Szostak

Maciejowice, foto Jakub Nowak


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama