reklama

Cała Piątka na zdalnym nauczaniu. Pięciu nauczycieli zarażonych

Opublikowano: 12 październik 2020, 17:35 Kategoria Aktualności
piątkakoronawirusgarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Do 24 października nauka w Szkole Podstawowej nr 5 będzie się odbywać wyłącznie w formie zdalnej. To pierwsza placówka w powiecie, która przeszła na taki tryb pracy. To następstwo pozytywnych wyników na COVID-19 wśród pracowników. Na zwolnieniu lekarskim przebywa co czwarty nauczyciel.

Informację o przejściu w tryb zdalny całej szkoły dyrekcja przekazała uczniom i nauczycielom dzisiaj. Sytuacja w Piątce jest trudna. Pięciu nauczycieli ma pozytywny wynik na obecność COVID-19. Pięciu kolejnych pedagogów przebywa na kwarantannie z powodu bezpośredniego kontaktu z zakażonymi. Problemy kadrowe pogłębia sześć zwolnień lekarskich. Łącznie nie pracuje ? kadry nauczycielskiej oraz cztery osoby z administracji.

Kwarantanną objętych jest 35 uczniów. W ostatnich czasie tylko dziewięć klas miało prowadzone zajęcia stacjonarnie. 13 oddziałów miało wprowadzone nauczanie zdalne, a 11 kolejnych uczyło się w trybie hybrydowym.

reklama


W trosce o bezpieczeństwo uczniów, szkoła, w porozumieniu z organem prowadzącym, kuratorium oświaty, przy pozytywnej opinii sanepidu, wprowadziła od 13 do 23 października nauczanie zdalne dla wszystkich klas. Wyjątkiem jest środa 14 października, która jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

łk

fot. arch. UM G-lin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama