reklama

Wyjazd na Garwolin zakończony mandatami [wideo]

Opublikowano: 06 listopad 2020, 18:04 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Ponad 20 aut bierze udział w proteście ulicami miasta w ramach akcji "Wyjazd na Garwolin". W centrum miasta większość kierowców otrzymała mandaty i pouczenia za nadużywanie sygnałów dźwiękowych.

?Wyjazd? to następca akcji ?spacer?, których dwie odsłony przyciągnęły na ulice Garwolina po ok. 500 osób. Trzeci protest przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego przybrał formę przejazdu przez miasto autami z transparentami i hasłami znanymi z poprzednich marszów.

Uczestnicy po godz. 17 ruszyli z parkingu pod Kauflandem. Łącznie ponad 20 aut. W centrum Garwolina większość kierowców została zatrzymana przez policję. Mundurowi wręczyli pouczenia lub mandaty za nadużywanie sygnałów dźwiękowych.

reklama


Ok. godz. 18 kolumna samochód wyjechała z Garwolina i udała się prawdopodobnie do Trąbek, gdzie mieszka poseł Grzegorz Woźniak.

Aktualizacja, 9 listopada, godz. 7.50. Policja podsumowała piątkową akcję. - Mundurowi zastosowali środki prawne tj. mandaty karne - 5, pouczenia - 4 oraz wnioski do Sądu Rejonowego w Garwolinie - 5. Zastosowane środki nakładane zostały w większości z art. 29 Prawo o ruchu drogowym (nadużywanie sygnału dźwiękowego - przyp. red.) - mówi asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

łk

fot./wideo KSO


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama