reklama

Gmina Garwolin: droga na finiszu

Opublikowano: 30 grudzień 2020, 16:25 Kategoria Aktualności
gmina Garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Koniec roku to w życiu samorządów czas zamknięcia wielu inwestycji. Gmina Garwolin właśnie kończy realizację przebudowy drogi w Rębkowie. Większość środków na jej realizację pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Inwestycja jest już prawie zakończona. Położyliśmy nowy asfalt na całej długości drogi ? dokładnie 1,4 km. Na niektórych odcinkach powstały chodniki ? mówi Marcin Kołodziejczyk, wójt gminy Garwolin.

Chodzi o drogę gminną w Rębkowie, a dokładniej ul. Młyńską, Polną, Krótką i Słoneczną. Zadanie polegało także na przebudowie istniejącego skrzyżowania wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną. Wykonane zostały zjazdy, przepusty pod drogą, podbudowy, nawierzchnia oraz pobocza.

reklama


Zadanie zrealizowała lokalna firma. Wartość całej inwestycji to koszt blisko 755 tys. zł. Niespełna 500 tys. zł dofinansowania na realizację tego przedsięwzięcia samorząd otrzymał z Funduszu Dróg Samorządowych. Z ramienia Wojewody Mazowieckiego umowę podpisał wicewojewoda Artur Standowicz, natomiast Gminę Garwolin reprezentowali Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk oraz Skarbnik Gminy Garwolin Katarzyna Grzeszczak.

Jak podkreśla wójt nic tak nie cieszy mieszkańców, jak równe drogi i dobry dojazd do własnej posesji, dlatego przedsięwzięcia drogowe zajmują ważne miejsce w inwestycyjnym planie gminy.

jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama