reklama

Tydzień ulgi we wszystkich garwolińskich podstawówkach

Opublikowano: 17 maj 2021, 18:47 Kategoria Aktualności
szkołypandemiagarwolinpiątkajedynkadwójka
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Bez sprawdzianów. Bez pytania. Bez jedynek. Wszystkie szkoły podstawowe w Garwolinie przystąpiły do Ogólnopolskiej Kampanii ?Tydzień ulgi? zapoczątkowanej przez Instytut Psychologii UJ.

W myśl kampanii dyrekcja i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Konopnickiej, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. J. Korczaka  podarują swoim uczennicom i uczniom tydzień bez sprawdzianów, odpytywania i kartkówek. Wszystko  po to, aby obniżyć stres towarzyszący młodzieży na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczennic, uczniów, nauczycielek i nauczycieli po powrocie do szkoły. Po bardzo długiej przerwie, w poniedziałek 17 maja do szkół wracają uczniowie podstawówek z klas IV ? VIII oraz uczniowie szkół średnich. Do końca maja będą uczyć się w systemie hybrydowym.

- Pandemia i społeczna izolacja to szczególnie trudny czas dla uczniów i uczennic szkół podstawowych i średnich. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do dyrektorów i dyrektorek, nauczycieli i nauczycielek ? podarujmy młodzieży tydzień bez sprawdzianów i zadań domowych. Wszystko to po to, aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczniów, uczennic, nauczycieli i nauczycielek ? wyjaśnia prof. Aleksandra Gruszka -Gosiewska, zastępczyni dyrektora Instytutu Psychologii UJ.

reklama


- Jest to niezwykle cenna inicjatywa. Mamy nadzieję, że uda się ją przeciągnąć do końca roku szkolnego  Szkoła to nie tylko sprawdzanie nabytej wiedzy. Nauka odbywała się cały czas ? w zmienionej formule, ale podstawa programowa była realizowana. Dziękujemy nauczycielom, za ich starania, zaangażowanie i wysiłek jaki wkładali w zdalne nauczanie.   Edukacja zdalna ma swoje plusy, jednak kontakt bezpośredni jest nie do zastąpienia. Zarówno uczniom jak i nauczycielom życzę aby najbliższe dni i tygodnie powrotu do szkoły, były czasem na zadbanie o siebie i najbliższych, czasem przestrzeni na rozmowy. Niech to będzie chwila oddechu od wymagań i presji. Pamiętajmy wszyscy ? nauczyciele, dyrektorzy, rodzice ? w miesiąc nie da się nadrobić braków powstałych przez rok zdalnego nauczania. Dlatego niech czas powrotu do szkoły będzie dla wszystkich czasem odzyskania radości ze wspólnych spotkań, odbudowania relacji społecznych, przyjaźni i ponownego nauczenia się bycia ze sobą. Życzę Wam wszystkim, abyście najnormalniej w świecie cieszyli się z tego, że tak po prostu jesteście razem: uczniowie, wychowawcy i nauczyciele ? podkreśla Marzena Świeczak, burmistrz Garwolina.

garwolin.pl, opr. red.


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama