reklama

Gm. Trojanów: Powstanie ŚDS

Opublikowano: 30 grudzień 2021, 07:45 Kategoria Aktualności
trojanówśdsbudziskapowiat
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W Starostwie Powiatowym w Garwolinie została podpisana umowa na użyczenie nieruchomości gruntowej wraz z zabudową na uruchomienie i prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Budziskach (gm. Trojanów).

Starosta Mirosław Walicki, wicestarosta Marek Ziędalski oraz wójt gminy Stanisław Kostyra podpisali umowę, dzięki której Powiat Garwoliński będzie mógł używać nieruchomości po byłej szkole podstawowej w Budziskach, aby uruchomić i prowadzić kolejny Środowiskowy Dom Samopomocy w powiecie.

W powiecie istnieje duże zapotrzebowanie i potrzeba powstania kolejnego specjalistycznego ośrodka wsparcia dla osób z  dysfunkcjami. Powiat Garwoliński zamierza złożyć do Wojewody Mazowieckiego stosowny wniosek o wsparcie finansowe  na uruchomienie i prowadzenie ośrodka.

reklama


ŚDS będzie służył budowaniu sieci oparcia społecznego i przygotowaniu do życia w społeczeństwie oraz funkcjonowania w środowisku. Przeznaczony dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i psychiczną, przewlekle chorych będzie placówką okresowego dziennego pobytu. To tu osoby z zaburzeniami psychicznymi będą mogły otrzymać częściową opiekę i pomoc w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych oraz posiłek.

- Dostrzegamy potrzeby osób z niepełnosprawnościami, są one szczególnie bliskie naszemu sercu. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i dokładamy wszelkich starań, by naszym Mieszkańcom zapewnić jak najlepsze warunki do funkcjonowania w otaczającym świecie. Chcemy wspierać osoby, które przejawiają poważne trudności w czynnościach życia codziennego, zwłaszcza w kształtowaniu stosunków z otoczeniem – powiedział starosta.

mat. pras., opr. red.

fot. Starostwo Powiatowe


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama