reklama

Maciejowice idą na rekord - inwestycyjny

Opublikowano: 28 styczeń 2022, 07:31 Kategoria Aktualności
Maciejowice
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

- Na inwestycje przeznaczone zostanie ponad 20 mln zł, z czego ponad 15 mln zł to będą środki pozyskane z zewnątrz przez samorząd – informuje Urząd Gminy w Maciejowicach. Na liście jest między innymi zakończenie budowy nowej siedziby urzędy, inwestycje drogowe, wodno-kanalizacyjne, a także powstanie nowej świetlicy wiejskiej.

- Tegoroczny budżet Gminy Maciejowice zapowiada się jako rekordowy pod względem wydatków inwestycyjnych. Na inwestycje przeznaczone zostanie ponad 20 mln zł, z czego ponad 15 mln zł to będą środki pozyskane z zewnątrz przez samorząd – czytamy na profilu Urzędu Gminy w Maciejowicach w mediach społecznościowych.

Co znalazło się w inwestycyjnym planie gminnego samorządu na ten rok? Zakończenie budowy oczyszczalni ścieków w Maciejowicach – kosz ok. 1,8 mln zł oraz zakończenie budowy budynku Urzędu Gminy w Maciejowicach - ok. 4,6 mln zł.

reklama


 

Około 1 mln zł gmina ma wydać na rozpoczęcie kompleksowej modernizacji budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Samogoszczy, 2,5 mln zł będzie kosztowała budowa kanalizacji sanitarnej z przyłączami na ul. Niwa w Maciejowicach i w miejscowości Kochów. 1,5 mln zł zostanie przeznaczonych na II etap modernizacji stacji uzdatniania wody w Pogorzelcu.

Najwięcej, bo aż 13 mln zł, gmina Maciejowice planuje wydać na inwestycje drogowe w najbliższych dwóch latach. Modernizacja sieci dróg na terenie gminy ma objąć 27 odcinków drogowych w miejscowościach: Domaszew, Oblin, Topolin, Antoniówka Świerżowska, Antoniówka Wilczkowska, Podwierzbie, Oronne, Kobylnica, Kawęczyn, Ostrów, Strych, Podzamcze, Podłęż, Wróble-Wargocin, Bączki, Kochów, Przewóz, Maciejowice (ulice: Browarna, Niecała, Bankowa, Sportowa przy boisku, Polna, 11 Listopada, Antoniaka, Słoneczna, Leśna).

W planach samorządu zostały uwzględnione także mniej kosztowne inwestycje, ale z punktu widzenia mieszkańców, na pewno nie mniej ważne. Budowa i doprojektowania sieci wodociągowej na terenach nowej zabudowy to koszt ok. 200 tys. zł, dobudowa oświetlenia ulicznego w miejscowościach: Polik, Kraski Dolne, Podoblin, Topolin, Oblin Korczunek - ok. 170 tys. zł, modernizacja oświetlenia ulicznego w miejscowościach: Budy Podłęskie, Kochów Kępa - ok. 40 tys. zł, a przebudowa budynku gminnego na świetlicę wiejską w miejscowości Podstolice - ok. 50 tys. zł.

jd

fot. facebook.com/gmina.maciejowice 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama