reklama

Co z dworkiem w Miętnem?

Opublikowano: 13 marzec 2012, 16:15 Kategoria Aktualności
miętnedworekstefan gora
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Za 10 dni dworku w Miętnem wyprowadzą się pracownicy oddziału powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jakie będą dalsze losy zabytku z XVII wieku? Zarząd powiatu ma plan. Czy utworzenie samorządowego zakładu budżetowego poprze rada powiatu?

Przez kilka tygodni w starostwie powiatowym obradował specjalny zespół, którego zadaniem było wypracowanie optymalnego wariantu zarządzania 39 hektarami w Miętnem. Obecnie całość podlega pod Zespół Szkół Rolniczych w Miętnem. Zdaniem wicestarosty, który przewodniczył pracom zespołu, utworzenie nowej jednostki to konieczność. - Spada liczba uczniów w szkole. Jednocześnie powstały nowe obiekty niekoniecznie związane z działalnością dydaktyczną szkoły (boiska piłkarskie, korty). Planujemy powołanie samorządowego zakładu budżetowego ? mówi Stefan Gora.

Wspomniany zespół, a następnie zarząd powiatu, wskazał na wydzielenie 19 hektarów pod SKB. W jego skład weszłyby: obiekty hotelowe, zespół żywieniowy, nowe boiska piłkarskie, korty do tenisa z parkingami, stara strzelnica i ośmiohektarowy park.

reklama


Przed nową jednostką będzie stało zadanie opracowania koncepcji działalności w zabytkowym dworku z XVII wieku. 23 marca z malowniczego miejsca wyprowadzą się pracownicy powiatowego oddziału Agencji i Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. - Myślę, że dworek może być wykorzystany od organizacji okolicznościowych spotkań. W większym zakresie powierzchnia Dworu powinna być wykorzystywana na organizację imprez kulturalnych. Obecnie odbywają się tam koncerty uczniów Szkoły Muzycznej w Garwolinie. W dworku znajduje się również kilka pokoi hotelowych - mówi Stefan Gora.

Myślę, że dworek trzeba przeznaczyć pod usługi gastronomiczne. To bardzo dobre miejsce na różnego rodzaju spotkania okolicznościowe. [Stefan Gora]

W gestii zarządzania przez ZSR pozostałby budynek szkoły oraz internat, stare obiekty sportowe, warsztaty mechaniczne i przyległy do nich plac manewrowy, warsztaty ogrodnicze, kotłownia oraz tereny do nauki agregatowania sprzętu.

Wraz z utworzeniem nowego zakładu trzeba będzie powołać nowego kierownika, co będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami.

? Nie da się ukryć temu podziałowi może towarzyszyć racjonalizacja zatrudnienia. Mam nadzieję, że zakład budżetowy będzie prowadził aktywną działalność hotelarsko-sportową, tak aby lepiej wykorzystać obiekty hotelarskie, sportowe i zatrudniona kadrę pracowników. Jednocześnie odciąży to dyrekcję szkoły od nadzoru nad zadaniami, które nie są związane z edukacją ? podkreśla nasz rozmówca.

W pierwszej kadencji samorządu rada powiatu podjęła uchwałę o powołaniu Powiatowego Centrum Sportu i Rekreacji z siedzibą w Miętnem. Zapisy stałe się jednak martwe.

Ostateczną decyzję co do utworzenia SZB i wydzieleniu terenu ze szkoły podejmą radni powiatowi. Zarząd powiatu zaakceptował koncepcję wskazaną przez specjalny zespół.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama