reklama

Co dalej z parafią Miętne?

Opublikowano: 25 wrzesień 2022, 08:18 Kategoria Aktualności
miętneparafiakościół
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Po śmierci proboszcza z Miętnego, administrację parafii powierzono dziekanowi dekanatu garwolińskiego. Kuria informuje, że nowy proboszcz zostanie ogłoszony „w odpowiednim czasie”. Nieoficjalnie pada nazwisko ks. ppłk Grzegorza Kamińskiego.

Mijają trzy tygodnie od śmierci proboszcza parafii Miętne. Ks. Jerzy Przychodzeń zmarł 5 września. Kapłana, podczas pogrzebu w parafii Marianów, żegnały tłumy.

W podgarwolińskiej parafii posługiwał tylko jeden kapłan. - W chwili obecnej posługę w parafii w Miętnem oraz administrację powierzono dziekanowi garwolińskiemu. O obsadzie stanowiska proboszcza parafianie zostaną poinformowani w odpowiednim czasie – informuje ks. Jacek Władysław Świątek, rzecznik prasowy kurii siedleckiej, opowiadając na nasze pytania.

reklama


Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że funkcja proboszcza w Miętnem zostanie powierzona ks. ppłk. Grzegorzowi Kamińskiemu. 60-letni kapłan pochodzi z naszej diecezji. Od 1993 roku był związany z Ordynariatem Polowym Wojska Polskiego. W maju odszedł na emeryturę, opuszczając po sześciu latach parafię garnizonową w Kielcach. Wcześniej przez 15 lat stał na czele chełmskiej parafii garnizonowej.

łk

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama