reklama

Festiwal przyrody po raz 18.

Opublikowano: 04 październik 2022, 09:34 Kategoria Aktualności
festiwalewelinspdgarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W sobotę gajówka w Ewelinie zatętniła gwarem dzieci, ponieważ  w tym dniu odbywał się Piknik Edukacyjno–Ekologiczny.

Działanie odbywało się w ramach  realizowanego  programu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie p.n. „Budowa Bazy Edukacyjnej przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom”, połączony  z XVIII Festiwalem Przyrody  p.n. „Las Bogactwem Natury”. Festiwalowi, jak co roku patronowało Nadleśnictwo Garwolin, które reprezentowali Piotr Goliszewski i Paweł Jarzyna.

Po otwarciu uroczystości dzieci z „Przystani nr 2” zaprezentowały spektakl „Jesteśmy Panami Świata”, który przygotowała Małgorzata Walenda. Po przedstawieniu gawędę poprowadził leśniczy, Piotr Goliszewski wprowadzając dzieci w świat drzew i zwierząt zamieszkujących okoliczne tereny leśne, oraz zapoznał dzieci z budową lasu i jego funkcjami.

reklama


Kolejnym punktem programu był konkurs z wiedzy i umiejętności przyrodniczych, w którym wzięły udział trzyosobowe drużyny, byli to reprezentanci świetlicy „Przystań” ze  Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Garwolinie i lokalnych szkół podstawowych. Pytania przygotowała i konkurs poprowadziła Hanna Dondzbach. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Paweł Jarzyna, Alicja Jakimiec, Jolanta Szewczyk, Małgorzata Siwak i Edward Kret.  Pierwsze miejsce zdobyły  dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 – 18 pkt, drugie miejsce  Szkoła Podstawowa nr 1 – 16 punktów, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 5. Zwycięscy otrzymali nagrody, które ufundowali: Nadleśnictwo Garwolin, Miasto i Gmina Garwolin. Całe przedsięwzięcie mogło być realizowane dzięki Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Wspólnie z leśnikami dzieci z „Przystani” na terenie siedliska gajówki, posadziły drzewa, które SPD otrzymało z Nadleśnictwa Garwolin. Na konie  odbył się wspólny poczęstunek, tradycyjny żurek, kiełbaski z ogniska oraz pączki.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele Urzędu Gminy Garwolin: Sekretarz Katarzyna Grzeszczak, Inspektor  ds. funduszy europejskich Beata Gromuł, z Urzędu Miasta:  Kierownik Wydziału Oświatowo -  Społecznego  Jadwiga Mańkowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Krystyna Antolak, Dyrektor Gminnego Centrum  Animacji i Kultury  Kinga Smak – Lasocka, Członkowie Zarządu SPD i Komisji Rewizyjnej, wychowawczy oraz sympatycy Stowarzyszenia. Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Garwolinie serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania w/w  przedsięwzięcia.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama