reklama

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 16 styczeń 2023, 12:32 Kategoria Aktualności
kronika strażackastrażPSP
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 9 do 15 stycznia.

 

Pomoc ZRM

reklama


9 stycznia. W Garwolinie po godz. 14 zastęp JRG udzielał pomocy zespołowi ratownictwa medycznego w zniesieniu osoby do karetki. Działania trwały ponad pół godziny.

Pożar w Wilchcie

9 stycznia. Po godz. 19 do SK KP Garwolin wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Wilchcie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej dym wydobywał się przez okna na poddaszu. Wszyscy mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem służb ratunkowych i nie wymagali pomocy medycznej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wprowadzeniu do środka ratowników z nawodnioną linią gaśniczą, wyposażonych w aparaty ochrony dróg oddechowych. Pożarem objęte było wyposażenie pomieszczenia na poddaszu oraz fragment drewnianej podłogi przy kominie. Po ugaszeniu pożaru miejsce skontrolowano kamerą termowizyjną. W działaniach trwających ponad dwie godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz zastępy OSP Parysów i OSP Borowie.

Siłowe otwarcie drzwi

12 stycznia. Po godz. 16 w Hucie Żelechowskiej jednostki ochrony przeciwpożarowej pomagały policji w otwarciu mieszkania. Po siłowym wyważeniu drzwi okazało się że w środku znajdował się mężczyzna wymagający pomocy medycznej. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego przetransportował poszkodowanego do szpitala. W działaniach trwających ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz zastęp OSP Żelechów.

Konar nad chodnikiem

13 stycznia. W Żelechowie zastęp OSP usuwał konar drzewa zwisający nad chodnikiem

Tlenek węgla w Garwolinie

13 stycznia. O godz. 14 w Garwolinie na ulicy Senatorskiej doszło do załączenia się czujki tlenku węgla w lokalu mieszkalnym. Mieszkająca tam kobieta samodzielnie go opuściła i nie wymagała pomocy medycznej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wprowadzeniu ratowników w sprzęcie ochrony dróg oddechowych do budynku, w celu dokonania pomiaru stężenia tlenku węgla. Detektor wielogazowy potwierdził obecność czadu. Następnie wyłączono piecyk, przewietrzono wszystkie pomieszczenia i ponownie dokonano pomiaru stężenia tlenku węgla, nie stwierdzając jego obecności. W działaniach trwających ponad pół godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz zastęp OSP Garwolin.

Potrącenie na S17

14 stycznia. O godz. 7 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie S17 w miejscowości Józefów. Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej stwierdzono, że doszło do potrącenia mężczyzny przez samochód ciężarowy marki DAF z naczepą. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, która nie miała zachowanych funkcji życiowych. Strażacy przystąpili do wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, jednak po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego stwierdzono zgon mężczyzny, który był kierowcą samochodu ciężarowego znajdującego się na pasie awaryjnym i prawdopodobnie wykonywał czynności serwisowe związane z wymiana uszkodzonego koła w naczepie pojazdu. Ponadto w zdarzeniu drogowym brały udział dwa samochody osobowe, które najechały na elementy opony znajdujące się na jezdni. Żadna z podróżujących nimi osób nie odniosła obrażeń. Na czas prowadzonych działań ruch drogowy w kierunku Lublina był całkowicie zablokowany. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy

14 stycznia. W Sobolewie na ulicy Kownackiej przed godz. 17 miał miejsce pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Dwugodzinne działania dwóch zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego. Następnie sprawdzono komin przy użyciu kamery termowizyjnej i strącono pozostałą w nim sadzę.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama