reklama

Sprawca śmiertelnego wypadku był nietrzeźwy

Opublikowano: 27 marzec 2023, 09:42 Kategoria Aktualności
łaskarzewkolonia izdebnogmina łaskarzewwypadekmotocyklista
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Garwolinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 26-latka podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku. Młody kierowca zderzył się z motocyklistą. Mężczyzna był nietrzeźwy. W wyniku zdarzenia 28-letni kierowca jednośladu zginął na miejscu.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w miniony piątek w miejscowości Izdebno Kolonia (gm. Łaskarzew). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 26-latek z powiatu garwolińskiego kierował samochodem osobowym marki volvo. Na drodze poza obszarem zabudowanym  wyprzedzał inny pojazd. W trakcie wykonywania manewru zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku motocyklem honda. W wyniku zdarzenia doszło do pożaru jednośladu. 28-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, który kierował motocyklem, zginął na miejscu.  

Policjanci ustalili, że kierujący volvo znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań laboratoryjnych. 26-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

reklama


Dzisiaj Sąd Rejonowy w Garwolinie przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował wobec młodego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Garwolin

O wypadku pisaliśmy tu >> Tragedia na drodze. Nie żyje motocyklista

fot. KPP, KSO

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama