reklama

Niedziela pod znakiem festynów

Opublikowano: 26 kwiecień 2012, 08:26 Kategoria Aktualności
sulbinywilga
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

29 kwietnia w Sulbinach i Wildze odbędą się imprezy plenerowe z licznymi atrakcjami. Sprawdź co będzie się działo w niedzielne popołudnie.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ? Forum Powiatu Garwolińskiego i Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach serdecznie zapraszają na Piknik Ekologiczny w Sulbinach. Impreza odbędzie się przy remizie strażackiej. W programie przewidziane są liczne atrakcje. Początek pikniku zaplanowano na godz. 14. W pierwszej części wystąpią uczniowie Zespołu Szkół w Rudzie Talubskiej, którzy będą propagować ekologiczny styl życia. Nie zabraknie atrakcji i konkursów dla najmłodszych, wspólnego grillowania oraz koncertów. Wystąpią kabaret Długi oraz znany z telewizyjnego programu ?Jaka to melodia?? zespół Yaka Band. Wieczorem uczestnicy pikniku wypuszczą w powietrze lampiony.

- Firma Ekolider wspólnie z Nadleśnictwem Garwolin będzie prowadziła akcję ?Elektroodpad? ? zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w zamian za sadzonki ? mówi Tomasz Połoczański, kierownik biura LGD FPG w Garwolinie.

reklama


Zobacz plakat pikniku

?Żyjmy z Bogiem, walczmy z nałogami, budujmy wielką rodzinę miłości? ? to hasło festynu rodzinnego w Wildze. ? Od dawna przyświecała mi myśl, aby zorganizować imprezę o charakterze jednoczącym rodzinę oraz promującą radosne spędzanie czasu, w atmosferze trzeźwości oraz wiary - mówi organizator ks. Tomasz Oponowicz.

Festyn rozpocznie się o godz. 14 na parkingu przed wilżańskim kościołem. W programie m.in. występy grup tanecznych Minimax, scholi dziecięcej z Sobieni Jezior, loteria fantowa, pokazy strażackie i strongmenów. Wieczorem przyjdzie czas na pantomimę o tematyce profilaktycznej. Na zakończenie, po godz. 19, zagra chrześcijański zespół Strona B.

Zobacz plakat festynu

opr. jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama