reklama

Ekologiczne Sulbiny

Opublikowano: 30 kwiecień 2012, 08:25 Kategoria Aktualności
sulbinyekologiagmina garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Dopisała pogoda i mieszkańcy, którzy licznie odwiedzili pierwszy piknik ekologiczny organizowany w Sulbinach. Ci, którzy postanowili długi majowy weekend rozpocząć od tej imprezy z pewnością nie żałowali.

- Myślę, że jest to pierwszy taki piknik nie tylko w gminie, ale i powiecie. Jest w życiu czas na naukę, pracę, ale przychodzi także na miejsce na rozgrywkę ? mówił wójt gminy Garwolin Tomasz Łysiak podczas rozpoczęcia pikniku. Włodarz podkreślał, że Sulbiny to prężnie rozwijająca się miejscowość gminy. Niespełna rok temu powstała tu parafia, wkrótce zostanie otwarte przedszkole.

 

reklama


Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje niedzielnej imprezy. Oprócz kramów z drobnymi upominkami, odwiedzający mogli skorzystać ze stoisk gastronomicznych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zbiórka elektroodpadów. Do specjalnego kontenera co chwilę wrzucano stare komputery czy telewizory. W zamian można było odebrać sadzonkę krzewu.

W ekologii przypomnieli uczniowie Zespołu Szkół w Rudzie Talubskiej, którzy wystąpili w edukacyjnym spektaklu. Dla najmłodszych zorganizowano quiz z tematyki chronionych roślin i zwierząt. Do Sulbin przyjechał sokolnik Jarosław Przydacz z dwójką swoich podopiecznych. Pasjonat sokołów opowiadał o zachowaniach tych mądrych ptaków i sposobie ich pielęgnacji.

O rozgrywkę dla duszy zadbały zespoły muzyczne ? kojarzony z programu ?Jaka to melodia?? Yaka Band oraz grupa Sami Swoi. W kabarecie Długi wystąpili aktorzy znani z przesiadywania na słynnej ławeczce w serialu Ranczo.

Organizatorami pikniku byli Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach, Urząd Gminy w Garwolinie, Lokalna Grupa Działania Forum Powiatu Garwolińskiego przy pomocy firmy Ekolider i Nadleśnictwa Garwolin.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama