reklama

Dzień Otwarty w KPP [wideo]

Opublikowano: 09 październik 2023, 10:23 Kategoria Aktualności
policjakppgarwolindzień otwarty
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Policjantki, które zorganizowały Dzień Otwarty Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie mówią, że podczas takich działań pokazują przede wszystkim codzienność i różnorodność służby. Młodzież ze szkół średnich, która często myśli o swojej przyszłości, miała możliwość sprawdzić, czy ten zawód jest właśnie dla nich.

Policjantki Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, które w piątek (6.10) dały możliwość uczniom poznania zawodu policjanta od kuchni podkreślają, że to służba trudna i odpowiedzialna - Podczas Dnia Otwartego komendy pokazujemy prawdziwe oblicze naszej służby. Podkreślamy, że bycie policjantem to bycie blisko ludzkich problemów, podejmowanie interwencji, gdy potrzebna jest pomoc. Nasza obecność często decyduje o spokoju i bezpieczeństwie mieszkańców. Pokazujemy, że codzienna praca policjantów jest nieprzewidywalna i wymaga szybkiego podejmowania trafnych decyzji. Podkreślamy, że to zawód dla ludzi z pasją – mówią.

Tego dnia na odwiedzających oczekiwali policjanci różnych pionów. Policjantki opowiadały o specyfice służby w Policji, przybliżyły strukturę organizacyjną i zadania poszczególnych wydziałów. Podkreślały, że służba w Policji daje możliwości dla połączenia swoich zainteresowań z pracą. Policyjni wodniacy, przewodnicy psów, motocykliści z wydziałów ruchu drogowego, kontrterroryści, specjaliści z zakresu kryminalistyki, dociekliwi kryminalni i gotowi na wszystko policjanci z prewencji - dla wielu z nich obowiązki zadania jakie są przed nimi stawiane, są także okazją do łączenia hobby z pracą.

reklama


Młodzież zapoznała się ze sprzętem, wyposażeniem i uzbrojeniem wykorzystywanym przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. O swoich zadaniach opowiedzieli policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Radomiu. Uczniowie mogli też zobaczyć jak wygląda praca przy użyciu Ruchomego Stanowiska Dowodzenia, które z zewnątrz wygląda jak zwyczajny pojazd służbowy, ale wewnątrz znajdują się specjalistyczne urządzenia.

Przypominamy, że pod numerem telefonu 47 70 75 221 osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje związane z doborem do służby w Policji. Informację te można znaleźć również na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama