reklama

105 lat po odzyskaniu Niepodległości [wideo]

Opublikowano: 11 listopad 2023, 14:17 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W całej Polsce świętujemy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta ważna dla wszystkich data to doskonała okazja do radosnego, wspólnego świętowania. Garwolin także celebrował Narodowe Święto Niepodległości.

Oficjalną część obchodów Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła msza święta w intencji ojczyzny odprawiona w garwolińskiej kolegiacie. Po niej, w przemarszu z udziałem Orkiestry Dętej OSP Garwolin i pocztów sztandarowych uczestnicy uroczystości udali się na Skwer im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

- Dziś chcemy wspólnie uczcić pamięć i celebrować wartości, które tak głęboko zakorzenione są w historii naszego narodu. Wydarzenia sprzed 105 lat były owocem wielkiego trudu, poświęcenia i jedności wszystkich Polaków. Dzięki naszym przodkom mamy dzisiaj to, o czym marzyli oni przez wiele pokoleń – własne suwerenne państwo – mówiła burmistrz Garwolina Marzena Świeczak. – Patriotyzm, wolność, demokracja, równość, poszanowanie praw człowieka. Te wartości kształtują naszą tożsamość – dodała.

reklama


W uroczystościach wzięli przedstawiciele władz samorządowych, służ mundurowych, instytucji publicznych i szkół, między innymi – radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Krzysztof Żochowski, radni Rady Powiatu Garwolińskiego na czele z przewodniczącym Waldemarem Trzaskowskim, radni Rady Miasta Garwolina na czele z przewodniczącym Andrzejem Ostolskim.

Uczestnikom uroczystości za przybycie dziękował starosta powiatu Mirosław Walicki, który był współorganizatorem obchodów.

Na zakończenie uroczystości na skwerze delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama