reklama

Zalane starostwo w Garwolinie [wideo]

Opublikowano: 15 listopad 2023, 19:05 Kategoria Aktualności
starostwogarwolinstraż pożarna
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Trwa akcja wypompowania wody z podziemi Starostwa Powiatowego w Garwolinie. Woda w budynku przy Mazowieckiej pojawiła się popołudniu.

Po godz. 18 na placu przed starostwem pojawiły się zastępy straży pożarnej. Pracownicy zgłosili zalanie podziemnego poziomu budynku. Według naszych ustaleń napływ wody oraz ścieków z sieci sprawił, że studzienki były wypełnione niemal po brzegi.

Strażacy do wypompowania używają wysoko wydajnych pomp. Podtopiony został cały poziom -1, gdzie znajdują się archiwa oraz garaże. Na ten moment nie jest znana skala zniszczeń dokumentów.

reklama


Aktualizacja, 16 listopada, godz. 9.40. - W tej chwili przystępujemy do minimalizowania strat i osuszania pomieszczeń. Jesteśmy w stałym kontakcie z ubezpieczycielem. Co do przyczyn tej awarii, jest jeszcze za wcześnie, aby o nich jednoznacznie mówić. Najprawodpoboniej są to przyczyny zewnętrzne, które nie wynikają z instalacji w budynku - mówi starosta powiatu Mirosław Walicki. Awaria nie wpłynęła na przyjmowanie dzisiaj petentów. Urząd pracuje w normalnym trybie. 

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama