reklama

„Spotkanie Pokoleń” w Łąkach

Opublikowano: 15 luty 2024, 08:18 Kategoria Kultura
łąkigórznospotkanie pokoleń
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W piątkowe po południe w szkole w Łąkach (gm. Górzno) odbył się wieczór pod hasłem „Spotkanie Pokoleń”.  Do szkoły przybyli niezwykli goście: babcie, dziadkowie, rodzice i rodzeństwo uczniów.

Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście: wójt gminy Górzno Waldemar Sabak z małżonką oraz emerytowani nauczyciele szkoły. Uroczystość była wspaniałą okazją nie tylko do wspólnego spotkania społeczności, ale przede wszystkim do pokazania szkoły, tej współczesnej, teraźniejszej.  Uczestnicy odbyli razem niezwykłą wędrówkę, która miała na celu uświadomić jak wiele mamy, jak ważna jest historia i łączące wszystkich korzenie.

Podczas wieczoru widzowie podziwiali talenty uczniów: zachwycający śpiew, barwny taniec czy poruszającą recytację.

reklama


W rolę aktorów tym razem wcielili się również rodzice, którzy wystąpili ze spektaklem „Rzepka”. Ich świetnie odegrane role oraz przepiękne kostiumy wprawiły gości w nastrój zabawy i radości.

W trakcie spotkania odbyły się również warsztaty z tworzenia drzew genealogicznych. Każda przybyła rodzina podzieliła się swoją historię, przedstawiając ją na rysunku. Piękne prace zawisły na wspólnej wystawie, tak by każdy mógł podziwiać piękną i poruszającą historię mieszkańców Łąk i Chęcin.

Dyrektor szkoły Beata Borkowska serdecznie podziękowała wszystkim za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia.  Podziękowania skierowane były również do rodziców, którzy przygotowali program artystyczny i poświęcili swój czas by się zaprezentować na szkolnej scenie oraz Rady Rodziców za słodki poczęstunek.

Wspólnie spędzone chwile na pewno pozostały w pamięci obecnych gości, a „Spotkanie Pokoleń” okazało się okazją do pięknych, rodzinnych wspomnień.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama