reklama

Rolnicy będą blokować S17 przez cztery dni

Opublikowano: 16 luty 2024, 17:49 Kategoria Aktualności
gończycesobolewstrajkprotestrolnicypolicjas17
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Rolnicy ponownie, tym razem przez cztery dni, zablokują węzeł Gończyce (gm. Sobolew) na trasie S17. Policja wyznaczyła objazdy. Utrudnienia mają pojawić się na jezdni w kierunku Warszawy.

Informację z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, opublikował urząd miejski w Pilawie. Rolnicy organizują zgromadzenie w dniach 20-23 lutego w Gończycach. Początek strajku zaplanowany jest na wtorek na godz. 10 przy tamtejszym węźle.

Jak dowiadujemy się z komunikatu, trasa S17 w kierunku Lublina będzie przejezdna. Blokady mają zostać ustawione na jezdni w kierunku Warszawy oraz na drogach dojazdowych do węzła Gończyce.

reklama


Objazd dla aut osobowych został wyznaczony przez drogę wojewódzką nr 801. Jadąc w kierunku Warszawy osobówki będą kierowane na węźle Trojanów na Mościska i dalej do nadwiślanki w kierunku Wilgi i DK nr 76.  

Pojazdy ciężarowe będą kierowane w Moszczance (woj. lubelskie) na drogę krajową nr 48 w kierunku Dęblina, a później na trasę wojewódzką nr 801.

Rolnicy protestowali w piątek 9 lutego. - My Rolnicy jesteśmy dociśnięci do muru i już nie mamy gdzie się cofnąć. (…). Jesteśmy jedyną grupą społeczną, która walczy o dobro całego narodu. Bo to Wy jesteście konsumentami produktów, które my produkujemy. A my wiemy, że to są produkty najwyższych jakości i nie chcemy, aby zalewała nas żywność której nie obowiązują żadne normy (…). My nie chcemy utrudniać nikomu życia, ale niestety musimy zostać zauważeni przez cały kraj, a przede wszystkim osoby decyzyjne. Z góry przepraszam wszystkich mieszkańców, którzy w jakiś sposób zostaną pokrzywdzeni w wyniku naszego protestu - napisał tydzień temu na facebooku organizator strajku Daniel Owczarczyk. 

Wśród postulatów rolników czytamy m.in. o zatrzymaniu napływu produktów rolnych z Ukrainy, likwidacji unijnego „zielonego ładu”, ustawowe wprowadzenie cen minimalnych na podstawowe produkty rolne.

Więcej o strajku  9 lutego >> Rolnicy strajkują na S17 [wideo]

łk

fot. KSO – strajk w Gończycach 9 lutego


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama