reklama

Ostatnia szansa na ślizg w tym sezonie

Opublikowano: 29 luty 2024, 09:25 Kategoria Aktualności
lodowiskocsik
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Wszystko dobre, co się dobrze kończy. W czwartek 29 lutego ostatnia okazja, by w tym sezonie pojeździć na łyżwach. Od piątku aż do jesieni lodowisko nie będzie... lodowiskiem, co wcale nie oznacza, że nie będzie działać. Aby osłodzić tę chwilę oraz w oczekiwaniu na kolejne jazdy Centrum Sportu i Kultury przygotowało atrakcje. Warto więc w czwartek przyjść się poślizgać.

6 grudnia nastąpiło wielkie otwarcie i nieprzerwanie do tej pory trwała wielka radość z lodowiska miejskiego. 800 metrów kwadratowych gładkiej tafli lodowej, ostre łyżwy i dach nad głową. Czego chcieć więcej do kręcenia piruetów oraz długich i szybkich ślizgów?

- Kończymy pierwszy sezon na naszym miejskim lodowisku. Bardzo się cieszę, że tak długo wyczekiwana inwestycja sprawia tak wiele radości. Korzystają z niej osoby w różnym wieku – od kilkuletnich dzieci po seniorów, mieszkańcy Garwolina i okolicznych miejscowości. To dla nas ogromna satysfakcja. Ważne jest także to, żeby ten nowoczesny obiekt służył amatorom różnych sportów przez cały rok – podkreśla Marzena Świeczak, burmistrz Garwolina.

reklamaLodowisko poza sezonem stanie się miejscem rozgrywek meczy koszykówki i kortem tenisowym. Będzie też można na nim jeździć na rolkach. Aby prowadzić te aktywności zostanie zakupiona specjalna, certyfikowana podłoga polipropylenowa składająca się z kwadratowych modułów.

- Od początku funkcjonowania lodowiska do wczoraj (tj. 26 lutego) skorzystało z niego ponad 22 tys. osób. Byli to zarówno klienci indywidualni, jak i grupy zorganizowane z miasta, powiatu garwolińskiego, a nawet z miejscowości z sąsiednich powiatów. Bardzo się cieszymy, że nowy obiekty tętni życiem i daje szansę na uprawianie aktywności fizycznej także zimą – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

W pierwszej wersji zakończenie sezonu miało nastąpić w niedzielę 3 marca. Pogoda w postaci galopującej wiosny i temperatury znacznie powyżej 10 stopni, zmusiła CSiK do zmiany decyzji. W związku z tym wieczorem, po ostatniej sesji 29 lutego lodowisko zostanie zamknięte. Warto więc zweryfikować czwartkowy grafik i wpaść na ślizg. Tym bardziej, że odwiedziny na lodowisku będą miały dodatkowe atrakcje. Centrum Sportu i Kultury przygotowało losy z nagrodami: 5 karnetów wstępu na cały nowy sezon, 10 miesięcznych karnetów na nowy sezon, 3 vouchery po 250 zł na zakup łyżew w sklepie Pepek Sport oraz słodkie niespodzianki dla najmłodszych. Szczęśliwych zwycięzców ogłosimy w piątek na Facebooku.

mat.pras.

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama