reklama

Seniorzy z gminy Pilawa szkolili się w Siedlcach

Opublikowano: 04 marzec 2024, 13:45 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Wczoraj w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach odbyło się wydarzenie ukierunkowane na bezpieczeństwo osób starszych. Miało ono na celu przypomnienie przepisów ruchu drogowego wszystkim seniorom poprzez przeprowadzone wykłady oraz testowe teoretyczne i praktyczne egzaminy na prawo jazdy. Organizatorami zajęć byli Urząd Miasta i Gminy Pilawa, WORD Siedlce oraz Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie.

Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie od lat prowadzi działania ukierunkowane na bezpieczeństwo seniorów. Tym razem z inicjatywy Urzędu Miasta i Gminy Pilawa, WORD w Siedlcach i Policji powstał pomysł, aby profilaktykę w zakresie bezpieczeństwa w  ruchu drogowym połączyć z praktycznym szkoleniem.

Wczoraj w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach odbyło się wydarzenie, które miało na celu przypomnienie seniorom przepisów ruchu drogowego. Dodatkowo, pod czujnym okiem egzaminatorów WORD Siedlce, przeprowadzono testowe teoretyczne oraz praktyczne egzaminy na prawo jazdy. Każdy uczestnik mógł przebadać się pod kątem swojej sprawności psychomotorycznej, która w sposób naturalny zmienia się w czasie naszego życia. Podczas prelekcji omówione zostały zagrożenia wynikające z nadużywania alkoholu przez kierowców i jego wpływu na zachowania uczestników ruchu drogowego. Oprócz tego seniorzy otrzymali elementy odblaskowe, które przekazała Janina Ewa Orzełowska - członek zarządu Województwa Mazowieckiego.

reklama


Organizatorami wydarzenia byli WORD Siedlce, Urząd Miasta i Gminy w Pilawie oraz Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie. W ramach tego wspólnego projektu zaplanowano również zajęcia, podczas których policyjni profilaktycy będą docierać do seniorów z przekazem dotyczącym przeciwdziałania oszustwom i wyłudzeniom, których ofiarami są osoby starsze. - Dobrze wiemy, że pomimo wielu kampanii medialnych i różnorakich szkoleń wciąż zdarzają się osoby, które zmanipulowane przez przestępców  padają w ich sidła. Bezpieczeństwo seniorów to priorytet policyjnej profilaktyki, dlatego chcemy dać im kompleksową wiedzę nie tylko w zakresie ruchu drogowego, ale również innych zagrożeń – podkreśla Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie podinsp. Janusz Mularski.

KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama