reklama

Jechał wężykiem na S17. Później uciekał na pieszo

Opublikowano: 04 marzec 2024, 15:18 Kategoria Aktualności
s17wola koryckatrojanówpijanypolicja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Dzięki informacji od świadka policjanci zatrzymali 56-latek, który jechał zygzakiem osobowym fordem po trasie S17 w kierunku Lublina. Kierowca wjechał na stację benzynową, a kiedy dowiedział się, że postronne osoby wezwały policję, na piechotę oddalił się z miejsca. Policjanci zatrzymali go po drugiej stronie drogi ekspresowej. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 56-latek ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał też aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Kilka dni temu (29.02) po godz. 12 policjanci ruchu drogowego zostali zaalarmowani przez świadka, że trasą S17 w kierunku Lublina porusza się ford, którego kierowca może być nietrzeźwy. Zgłaszający relacjonował, że podejrzany pojazd jedzie wężykiem i nie trzyma swojego pasa ruchu. Po pewnym czasie ford wjechał na pobliską stację paliw  w Woli Koryckiej Górnej. Z samochodu wysiadł mężczyzna, który na pieszo zaczął się stamtąd oddalać, jak tylko się dowiedział, że na miejsce została wezwana Policja.

Funkcjonariusze zatrzymali 56-latka, kiedy był już po drugiej stronie trasy S17. Mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się ponadto, że miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

reklama


56-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.  

KPP Garwolin

fot. arch. 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama