reklama

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 04 marzec 2024, 18:11 Kategoria Aktualności
kronika strażackastrażPSP
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 26 lutego do 3 marca.

Pożar samochodu

26 lutego. Po godz. 7 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Górzno. Przed przybyciem zastępów straży właściciel podjął próbę gaszenia pożaru z użyciem gaśnicy, ale okazała się nieskuteczna. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądu piany gaśniczej na palącą się komorę silnika. W akcji trwającej niespełna jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP.

reklama


Pożar baraku

26 lutego. Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze baraku w miejscowości Pilawa. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody przez ratowników wyposażonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych. Podczas przeszukiwania pogorzeliska strażacy odnaleźli zwłoki mężczyzny. W akcji trwającej ponad trzy godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Zderzenie na S17

26 lutego. Przed godz. 21 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na trasie S17 w miejscowości Wola Korycka. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy OSP oraz jeden zastęp PSP.

Pożar koparki

27 lutego. Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze koparki w Woli Rębkowskiej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu piany gaśniczej na palącą się komorę silnika. W akcji trwającej blisko jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zasłabł w banku

29 lutego. Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o potrzebie udzielenia pomocy osobie poszkodowanej w miejscowości Maciejowice. Działania zastępu straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wsparciu ratowników medycznych. W akcji trwającej dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zderzenie w Celejowie

29 lutego. Po godz. 17 w Celejowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródeł zasilania w pojazdach oraz wprowadzeniu ruchu wahadłowego. Ponadto dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Wskutek zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Działania dwóch zastępów straży trwały blisko trzy godziny.

Karetka ugrzęzła w błocie

2 marca. Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o potrzebie udzielenie pomocy załodze karetki pogotowia ratunkowego, która w miejscowości Kacprówek utknęła w grząskim terenie. Działania zastępu straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyciągnięciu karetki.

Pożar słomy

3 marca. Przed godz.16 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze słomy w belach w miejscowości Kacprówek. Działania zastępu straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody na palącą się słomę. Właściciel terenu przy użyciu ciągnika rolniczego przemieścił palące się bele, co znacznie ograniczyło rozprzestrzenienie się pożaru na resztę sterty. W działaniach trwających blisko dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP.

KP PSP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama