reklama

Poseł Grzegorz Woźniak zawieszony. Mocne oświadczenie działaczy PiS

Opublikowano: 13 marzec 2024, 11:16 Kategoria Aktualności
wyborygrzegorz woźniakpis
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Centrala PiS zawiesiła w członkach partii posła Grzegorza Woźniaka. To pokłosie zamieszania z rejestracją list w wyborach do rady powiatu.

Nieoficjalnie wiemy, że Grzegorz Woźniak został odwołany z pełnomocnika partii na powiat garwoliński oraz zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Pełnomocnikiem partii na powiat został ustanowiony starosta powiatu Mirosław Walicki, który będzie odpowiedzialny za prowadzenie kampanii wyborczej.

Niewykluczone, że posła z Trąbek spotka kolejna kara. Jego sprawą ma zająć się partyjny koleżeński sąd dyscyplinarny.

reklama


Dla posła Grzegorza Woźniaka to nie pierwszy raz, kiedy został zawieszony. W marcu 2020 taka kara spotkała go za wyprawienie imprezy imieninowej w dobie pandemii.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu poseł Grzegorz Woźniak zgłosił do rejestracji radnych z innej listy niż miała być zgłoszona przez Waldemara Sabaka. Wójt gminy Górzno został ustanowiony pełnomocnikiem KW. Posłowi Woźniakowi takie umocowanie zostało cofnięte w trakcie zgłoszenia rejestracji przez Grzegorza Woźniaka. Powiatowa Komisja Wyborcza przyjęła zgłoszenia od posła. Wśród tych kandydatów zabrakło m.in. starosty Mirosława Walickiego, wiceprzewodniczącego rady powiatu Kazimierza Sionka, Jana Tywanka, Ewy Kędziorek, Agnieszki Sadowskiej-Janiec, Marty Serzysko, Krzysztofa Łapacza, Urszuli Kobielus.

Aktualizacja, godz. 13.15. Publikujemy w całości oświadczenie przesłane przez parlemantarzystów PiS z okręgu siedleckiego.

Oświadczenie

75ca132e 945a 47f7 9f09 092a6146306e 1

red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama