reklama

Łukasz Bogusz z zarzutami. "Klasyczna ustawka"

Opublikowano: 20 marzec 2024, 09:56 Kategoria Aktualności
żelechówburmistrzpolicja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Zarzut kierowania gróźb karalnych do kobiety usłyszał Łukasz Bogusz. Burmistrz Żelechowa twierdzi, że to klasyczna "ustawka" jego byłej partnerki i sprawa nie ma związku z jego działalnością publiczną.

W listopadzie ubiegłego roku na parkingu restauracji Jakuba Izba (powiat rycki) burmistrz Żelechowa pokłócił się z pokrzywdzoną. W trakcie zdarzenia miało dojść do rękoczynów. O sprawie zostały powiadomione organy ścigania. 15 marca Prokurator Rejonowy w Rykach skierował do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Jak informuje portal Wirtualna Polska, Łukasz B. usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych (groźby pozbawienia życia) oraz spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu wobec pokrzywdzonej kobiety. Włodarz miał ciągnąć kobietę za włosy, a także uderzyć ją ręką w okolice nosa. Burmistrz nie przyznał się do zarzucanych czynów. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

reklama


Łukasz B. będzie starał się o reelekcję w kwietniowych wyborach. W ostatniej kadencji to nie pierwszy raz kiedy burmistrz ma styczność z organami ścigania. W 2021 roku doszło do obywatelskiego zatrzymania burmistrza, który miał prowadzić auto pod wpływem alkoholu. Prokuratura umorzyła to postępowanie ze względu na brak wystarczających dowodów. Badanie na zawartość alkoholu zostało wykonane u burmistrza długo po zdarzeniu. Niedługo później burmistrz przejechał po stopie dziewczynki w pobliżu szkoły.

Aktualizacja, godz. 11.10. 

- Nie mam żadnej wiedzy o zakończeniu postępowania prokuratorskiego, tym bardziej o przesłaniu aktu oskarżenia do sądu. Ta sprawa to klasyczna „ustawka” mojej byłej partnerki, a zarzuty, które są kierowane są bezpodstawne. W celu ochrony mojego dobrego imienia, złożyłem do prokuratury wnioski dowodowe i oczekuję, że zostaną one uwzględnione – mówi w rozmowie z nami Łukasz Bogusz. - Z ubolewaniem stwierdzam, że te działania wobec mojej osoby nie pozostają obojętne wobec toczącej się kampanii wyborczej. W mojej ocenie postępowanie prokuratorskie zostanie zakończone umorzeniem, ale za pewne po wyborach – dodaje.

Wizerunek Łukasza Bogusza został upubliczniony za zgodą zainteresowanego.

red.

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama