reklama

OSP w Mariańskim Porzeczu z ambulansem od siedleckiego pogotowia

Opublikowano: 20 marzec 2024, 14:14 Kategoria Aktualności
mariańskie porzeczewilgakaretkaospstraż pożarna
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Siedlcach przekazała karetki strażakom ochotnikom z OSP w Mariańskim Porzeczu i Fundacji Eska Kowalscy. Pierwszy z ambulansów będzie wykorzystywany przez strażaków do codziennych działań. Drugi Fundacja Eska Kowalscy dostarczy żołnierzom walczącym w Ukrainie.

W przekazaniu pojazdów wzięły udział członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc oraz dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Siedlcach Leszek Szpakowski.

Ambulans Mercedes Sprinter z 2012 roku trafił do OSP w Mariańskim Porzeczu. Do tej pory służył mieszkańcom powiatu sokołowskiego w ramach systemu ratownictwa medycznego. Karetka jest sprawna, wyposażona w nosze, defibrylator oraz ssak i będzie mogła jeszcze długo służyć mieszkańcom w rękach druhów z gminy Wilga (pow. garwoliński). Samochód odebrał Karol Kacprzak, wiceprezes OSP w Mariańskim Porzeczu. Przekazanie ambulansów jest możliwe dzięki dofinansowaniu siedleckiego pogotowia w nowe ambulanse przez samorząd Mazowsza – podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. – Pod koniec ubiegłego roku dotarło 5 nowych ambulansów do siedleckiej jednostki, a w tym roku zakupiony zostanie kolejny ambulans w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Każdy wycofywany i przekazywany ambulans został już zastąpiony nowym pojazdem.

reklama


Drugim ambulansem, który trafi do nowych właścicieli jest Mercedes Vito z 2007 roku. Ambulans dotychczasowo wykorzystywany do transportu pacjentów w powiecie mińskim, trafi przez Fundację Eska Kowalscy do żołnierzy w walczącej Ukrainie. Fundacja przystosowuje tego typu wozy do pracy w działaniach zbrojnych m.in. poprzez przemalowanie oraz doposażenie w sprzęt potrzebny medykom na froncie. Jest to już drugi ambulans przekazywany przez Meditrans w Siedlcach dla tej fundacji. Ambulans jest sprawny i gotowy do dalszej drogi. W przekazaniu ze strony fundacji uczestniczyć będzie jej założyciel, Janusz Dariusz Kowalski. Samorząd województwa mazowieckiego od początku wojny w Ukrainie wspiera obwody partnerskie – podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. – Wojna wciąż trwa i nasza pomoc nadal jest bardzo potrzebna. Jestem przekonany, że karetki, które dobrze służyły ratownikom w regionie siedleckim, teraz sprawdzą się na Ukrainie i pomogą uratować niejedno życie.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama