reklama

Zmiany na S17 na węźle Lubelska

Opublikowano: 09 kwiecień 2024, 14:24 Kategoria Aktualności
gddkias17
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna prace związane ze zmianami w organizacji ruchu w rejonie węzła Lubelska.

Aby wybudować przewiązkę, która umożliwi przywrócenie ruchu na łącznicy relacji A2 Terespol - S17 Lublin, trzeba zmienić oznakowanie. Dlatego też pierwsze prace są związane z usuwaniem starego i wykonaniem nowego oznakowania poziomego a następnie pionowego. Po zakończeniu tych robót wykonawca rozpocznie budowę przewiązki, która powstanie pomiędzy jezdnią zbiorczo rozprowadzającą a jezdnią główną S17 w kierunku Lublina.

„W październiku 2022 r., w ramach czasowej organizacji ruchu, na łącznicy węzła prowadzącej z S17 od strony Lublina na S2 POW do Warszawy udostępniliśmy dwa pasy ruchu. Od grudnia 2022 r., po oddaniu do użytkowania odcinka S17 Lubelska - Warszawa Wschód (Zakręt), kierowcy mają do dyspozycji dwa pasy ruchu na łącznicy z S2 POW od strony Warszawy w kierunku Lublina (S17). Ta zmiana spowodowała czasowe zamknięcie łącznicy z A2 od strony Terespola na S17 w kierunku Lublina. Dla pojazdów jadących w tym kierunku obowiązuje objazd przez węzeł Warszawa Wschód (Zakręt). Takie rozwiązanie umożliwiło bezpieczne poprowadzenie dwóch pasów na łącznicy z S2 w kierunku Lublina” – informuje GDDKiA.

reklama


Wykonawcą inwestycji jest firma PORR. Wartość zadania wynosi około 7,8 mln zł. Termin zakończenia robót przewidywany jest do końca maja br.

GDDKIA,

fot. Krzysztof Nalewajko


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama