reklama

Kim jest Iwona Kurowska? [wideo]

Opublikowano: 06 maj 2024, 18:45 Kategoria Aktualności
iwona kurowskapowiatwładzegarwolinwybory
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Po czterech latach do Starostwa Powiatowego w Garwolinie wróciła Iwona Kurowska. Co w expose mówiła nowa starosta powiatu?

Iwona Kurowska (ur. 1970) ma wykształcenie wyższe. Jest magistrem filologii polskiej. Ukończyła kilka kierunków studiów podyplomowych z zakresu m.in. zarządzania w polskiej administracji publicznej, zarządzaniu oświatą oraz MBA. Była posłem ostatniej IX kadencji. W latach 2018-2020 pełniła funkcję starosty powiatu garwolińskiego. Trzy kolejne lata spędziła na stanowisku dyrektora Biura Administracji i Inwestycji w centrali KRUS. Przez cztery lata służyła jako żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej w rezerwie. Ukończyła Kurs Oficerski na kierunku inżynieryjno-saperskim na Wojskiej Akademii Technicznej w stopniu podporucznika.  

Na początku swojego expose nowa starosta podziękowała wyborcom za głos. Odniosła się także do zawiązania koalicji z Norbertem Wilbikiem, kandydatem Powiatowego Forum Samorządowego, który zdecydował się poprzeć 11-osobową grupę radnych PiS. – Traktuję to jako po pierwsze docenienie pracy zarządu i rady powiatu poprzedniej kadencji, ale także jako sposobność do jeszcze bardziej wytężonej pracy dla rozwoju naszej wspólnej małej ojczyzny – mówiła.

reklama


Wśród priorytetów nowej kadencji starosta wymieniła budowę mostu na Wiśle w gminie Maciejowice, rozwój edukacji (inwestycje budowy hali sportowej w Żelechowie oraz szatni w ZS nr 1 w Garwolinie, nowoczesna infrastruktura ZSS w Garwolinie). Włodarz podkreślała także nieustające potrzeby w modernizacji dróg. Liczy także na współpracę z wójtami i burmistrzami. – Zapewniam Państwa, choć większość z Państwa mnie zna, o swojej otwartości, szacunku, chęci dialogu, bo przecież naszym wspólnym celem jest jak najlepsza służba społecznościom lokalnym. Drzwi starostwa są dla Państwa zawsze otwarte – zaznaczała. Wśród punktów programowych znalazły się także kwestie szpitala powiatowego i podniesienie jakości pracy w starostwie przy Mazowieckiej.

W 2020 roku Iwona Kurowska została odwołana ze stanowiska wicestarosty na wniosek ówczesnego starosty Mirosława Walickiego.

Poniżej zapis konferencji prasowej z nowymi władzami.łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama