reklama

Dzielnicowi zatrzymali kierowców na podwójnym gazie

Opublikowano: 22 maj 2024, 12:12 Kategoria Aktualności
policjaalkohol
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Od 17 do 20 maja na drogach garnizonu mazowieckiego policjanci udaremnili dalszą jazdę 45 nietrzeźwym kierującym. Wśród zatrzymanych byli tacy, którzy doprowadzili do zdarzenia drogowego. W miniony weekend dzielnicowi zatrzymali kierowcę, który miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Grozi mu wyższa kara, ponieważ wsiadając za kierownicę złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Kilka dni temu (19.05) po godz. 18 dzielnicowi interweniowali w związku ze zgłoszeniem, że w Rębkowie nietrzeźwy mężczyzna jeździ samochodem. Policjanci bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali 50-letniego kierowcę, który zaparkował w rejonie sklepu. Dzielnicowi nie dopuścili go do dalszej jazdy.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 50-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna złamał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policjantów próbował przekonać, że wcale nie jechał samochodem.

reklama


Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości pomimo orzeczonego sądowego zakazu. Po wytrzeźwieniu 50-latek przyznał się do winy. Przestępstwo to zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Garwolin

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama