reklama

Nocny pościg za nietrzeźwym kierowcą

Opublikowano: 24 maj 2024, 11:41 Kategoria Aktualności
maciejowicepolicjaalkohol
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Policjanci z Maciejowic zatrzymali kierowcę skody, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 23-latek nie reagował na wyraźne sygnały do zatrzymania. W trakcie pościgu jego auto wypadło z drogi, a kierowca uciekł pieszo do pobliskiego lasu, jednak policjanci na pieszo dogonili go i zatrzymali. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek (23.05) w Samogoszczy podczas nocnej służby policjanci z Maciejowic przed godz. 3 zauważyli skodę. Jej kierowca na widok radiowozu zjechał na pobocze, prawdopodobnie próbując uniknąć kontroli drogowej. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, dlatego przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Ten jednak zignorował polecenia i zaczął uciekać.

W trakcie ucieczki kierujący narażał na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Podczas szaleńczej jazdy wyprzedzał pojazd na przejściu dla pieszych, przejeżdżał przez linię ciągłą i jechał po niewłaściwej stronie drogi lewym pasem. W pewnym momencie kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków, wypadł z drogi i wjechał do rowu. Mężczyzna wybiegł z pojazdu i uciekł pieszo do pobliskiego lasu. Policjanci nie dali mu jednak żadnych szans. Byli tuż za nim i po pieszym pościgu dogonili go i zatrzymali.

reklama


23-latek nie miał uprawnień do kierowania. Trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Garwolin

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama