reklama

Spotkali się z darczyńcami

Opublikowano: 29 maj 2024, 14:45 Kategoria Aktualności
spdgarwolinpomoc
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

25 maja odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Garwolinie z darczyńcami.

W trakcie spotkania mieli obejrzeli montaż słowno-muzyczny „Samarytanie z Markowej – Rodzina Ulmów” przygotowany przez dzieci ze świetlicy Przystań 3 pod kierunkiem  Magdaleny Kowaluk – koordynatora świetlicy. Fakt beatyfikacji tej niezwykłej Rodziny oraz ustanowienie jej przez sejm RP  Patronem roku 2024 sprawia, że doświadczenie ich życia jest ważne i należy  o nim mówić.

Dzieci opowiedziały o życiu Józefa i Wiktorii Ulmów, którzy pomimo tego, że żyli przed wojną i w trakcie niej, byli ludźmi o niezwykłych pasjach i zainteresowaniach, otwartymi na życie oraz wiarygodnymi świadkami Ewangelii. Świadectwo ich życia i śmierci uczy nas, że prawdziwa świętość zaklęta jest w codzienności, w tym jak traktujemy siebie i innych.

reklama


Piosenki, którymi przeplatana była opowieść o błogosławionej rodzinie, zachęcały do refleksji nad takimi wartościami jak miłość, przyjaźń, przebaczenie, pokój. Całość stanowiła wzruszającą lekcję dobrego i pięknego życia.

Podczas integracyjnego spotkania w gajówce w Ewelinie uczestnicy mieli także okazję na wspólny śpiew pieśni patriotycznych a następnie pyszną kolację w otoczeniu przyrody.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama