reklama

W Sulbinach rodzinnie

Opublikowano: 17 wrzesień 2012, 08:57 Kategoria Aktualności
sulbinypiknik rodzinnygmina garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Nie lada atrakcje czekały na mieszkańców Sulbin (gm. Garwolin) i okolic podczas wczorajszego Pikniku Rodzinnego. Jak zaznaczał wójt gminy Tomasz Łysiak, w życiu jest czas na pracę i na rozrywkę.

Do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia zaprosiło Gminne Centrum Animacji Kultury. W pierwszej części odbyły się Gminne Zawody Ratowniczo-Gaśnicze, o których piszemy tu. W międzyczasie mieszkańcy mogli korzystać z wielu atrakcji. Najmłodsi mogli przejechać się na kucyku lub spróbować waty cukrowej, lodów czy żelków. Nie mogło zabraknąć dmuchanych zjeżdżalni i zamku.

 

reklama


Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy. Szeroki wybór wzorów sprawił, że po sulbińskim boisku biegała zgraja kilkulatków z kolorowymi buźkami. Piknik było okazją do przyjrzenia się policyjnemu radiowozowi. Asp. Marek Osiński cierpliwie odpowiadał na pytania milusińskich, dla których największą frajdą było operowanie policyjnymi kogutami. Prosto ze/spod sceny najmłodszych do zabawy zachęcał animator, który żywiołowo prowadził gry, włączając do nich także rodziców.

Po raz kolejny spotkanie w Sulbinach miało wymiar ekologiczny. Za 5 kg oddanej makulatury można było odebrać sadzonkę drzewka od Nadleśnictwa Garwolin. Kontener na stosy papieru udostępniła firma Ekolider. W loterii fantowej można było wygrać m.in. talony na przysmaki garwolińskich lokali. Dochód przeznaczony był na rzecz miejscowej parafii pod wezwaniem błogosławionego Jana Pawła II.

W popołudniowo bloku imprez wystąpił kabaret ?Moherowe berety?. Marta Tadla, Elżbieta Okupska, Małgorzata Gadecka, Beata Chren na co dzień są aktorkami śląskich teatrów. W wolnych chwilach zabawiają publiczność piosenkami i skeczami.

O zaspokojenie muzycznych gustów publiczności zadbał także zespół Big Beat. Grupa, która niedawno występowała podczas Dni Żelechowa, zaprezentowała przeboje legendarnych Beatlesów. Wieczorem zagrał zespół Acord.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama