reklama

Poseł Grzegorz Woźniak przedstawia Dreamlinera

Opublikowano: 16 listopad 2012, 17:08 Kategoria Aktualności
Grzegorz Woźniakposeł
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Jeden z najważniejszych newsów wczorajszego dnia ? pierwszy Dreamliner LOTu wylądował w Warszawie. Z bliska przyglądał mu się między innymi poseł Grzegorz Woźniak. Specjalnie dla mieszkańców naszego powiatu zdjęcia najnowszego samolotu.

- Jako członek sejmowej komisji infrastruktury, podkomisji ds. lotnictwa zostałem zaproszony wspólnie z czteroma posłami na przylot nowego samolotu PLL LOT- Boeinga 787. Trzeba przyznać, że jest to bardzo nowoczesny samolot, wykonany z najlepszych materiałów oraz oszczędny w eksploatacji. Ostatecznie nasz narodowy przewoźnik będzie dysponował 8 maszynami. LOT jest pierwszym europejskim przewoźnikiem, który swoim pasażerom zaoferuje zupełnie nową jakość i komfort podróży ? mówi poseł Grzegorz Woźniak.

Dreamliner może przewozić od 210 do 330 pasażerów. Pierwszy raz w niebo maszyna wystartowała 15 grudnia 2009. Samolot Boeing 787 ustanowił w swojej klasie dwa rekordy: około 42 godziny lotu dookoła globu stanowi nowy rekord prędkości oraz rekord dystansu lotu 18 000 km. Pasażerowie będą czuli się bardziej komfortowo ponieważ samolot posiada duże okna, położone są też tak, by pasażerowie widzieli horyzont. Dodatkowo okna Dreamlinera są wykonane z materiału elektrochromowego, który staje się nieprzezroczysty pod wpływem impulsu elektrycznego. Nie trzeba ich więc zasłaniać - wystarczy nacisnąć przycisk. Samolot posiada nowy system oświetlenia, oparty na diodach pozwala na płynną regulację zarówno siły, jak i barwy światła. Jeśli dołożymy do tego bardziej przestronną kabinę, to okazuje się, że wszystkie te zmiany oznaczają po prostu, że Dreamliner jest dużo, dużo wygodniejszy. Obniżony jest również do minimum poziom hałasu wewnątrz kabiny pasażerskiej.

reklama


W zamówionych przez LOT samolotach będą dostępne trzy klasy serwisowe. Klasa biznes - z osiemnastoma fotelami całkowicie rozkładanymi do pozycji leżącej. Klasa premium economy, mieszcząca 21 komfortowych foteli, w podłokietniku każdego z nich znajduje się odtwarzacz systemu rozrywki pokładowej. Klasa ekonomiczna - z 213 fotelami, każdy z osobistym systemem rozrywki pokładowej.

- Mam nadzieję, że te nowoczesne maszyny spowodują, że nasz narodowy przewoźnik PLL LOT wyjdzie na prostą i zbyteczna okaże się jego prywatyzacja. A Polacy jako jedni z pierwszych, będą mogli korzystać podczas swoich podróży turystycznych i służbowych z samolotów z najwyższej półki światowej ? dodaje poseł.

mat.pras/oprac. jd

 

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama