reklama

Burmistrz - SdG 0:1

Opublikowano: 29 maj 2013, 13:30 Kategoria Aktualności
sdgtgsesja miasta
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Dawno na sesji rady miasta nie było tematu z lokalną polityką w tle. Do czasu. W życie nie weszły zmiany budżetowe, które gwarantowały m.in. pieniądze na remont i utrzymanie czystości ulic. Powód? Większościowe Stowarzyszenie dla Garwolina nie zaakceptowało burmistrzowskiej jednoczesnej propozycji ograniczenia wydatków na projekt budowy przedszkola i powstanie parku przy ul. II Armii Wojska Polskiego.

W kuluarach przed poniedziałkową sesją przewidywano, że punkt dotyczący zmian budżetowych wzbudzi dyskusję. Na poprzedzającej obrady komisji budżetowej zmiany zostały w miejskiej kasie zostały przyjęte większością głosów radny spoza SdG. - Radni SdG większość propozycji burmistrza uważają za celowe. Nie możemy się jednak zgodzić na ograniczenie środków z projektu budowy Przedszkola nr 2 oraz prace przy parku spacerowo-wypoczynkowym przy ul. II Armii WP ? mówił szef SdG Michał Rękawek.

Kawa na ławę

reklama


? W takiej formie nie będziemy za tymi zmianami, chyba, że burmistrz zrezygnuje z ograniczenia pieniędzy na dwóch wspomnianych zadaniach ? stawiał sprawę jasno wiceprzewodniczący rady. Kwota, o którą miałyby być ograniczone dwie inwestycje to 130 tys. zł. Stanowiska kolegów nie rozumiał szef klub Teraz Garwolin. ? Przecież na komisji doszliśmy do porozumienia ? dziwił się Marek Łagowski.

Później dyskusja rozgorzała na temat celowości wydawania pieniędzy na budowę Przedszkola nr 2. ? W tym przedszkolu na salę zostały zaadaptowane komórki. W tym roku mamy nieprzyjętych 280 dzieci do przedszkoli. Co roku jest z tym problem. Nie chcemy budować nowego przedszkola, tylko rozbudować to, w którym powierzchnia jest o połowę mniejsza niż w pozostałych ? mówił przewodniczący rady Marek Janiec. ? Budowa przedszkola jest nieodpowiedzialnym posunięciem. Remont owszem jest zasadny ? twierdził Marek Łagowski.

Skarbnik apelowała. Bezskutecznie.

O rozsądek do radnych apelowała skarbnik. ? Te zmiany są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania miasta w tym roku ? wyjaśniała Katarzyna Nozdryn-Płotnicka, podając za przykład pustą kasę na omiatanie ulic.

Burmistrz, broniąc swoich propozycji, przytoczył pytanie referendalne z 2010 roku. W jego treści była mowa o ograniczeniu mniejszych inwestycji, kosztem budowy basenu. Teraz, gdy pływalnia jest otwarta, miasto musi spłacać zaciągnięty kredyt. ? Wybory są trudne, ale trzeba je podejmować ? podsumował Tadeusz Mikulski.

Ostatecznie zmiany w budżecie nie zostały przyjęte. Przeciwnych było 7 radnych SdG (zabrakło Beaty Żak), za opowiedziało się 5 radnych TG (zabrakło Krzysztofa Ostrowskiego). Od głosu wstrzymał się niezrzeszony radny Antoni Frąckiewicz.

łk

* kosz 3. kolejka

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama