reklama

Poseł kontra sekretarz. Będzie wizja lokalna w dworku

Opublikowano: 11 czerwiec 2013, 16:35 Kategoria Aktualności
jerzy piesiogrzegorz woźniaksąd
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Niespójność zeznań kluczowych świadków sprawiła, że sąd zdecydował o wizji lokalnej w głośnej sprawie kopniaka. W sierpniu poseł Grzegorz Woźniak i sekretarz starostwa Jerzy Piesio w dworku w Miętnem odtworzą zdarzenia ze stycznia 2011 roku.

To wtedy sekretarz miał kopnąć byłego starostę. W ślad za uderzeniem w kolano miały pójść wyzwiska. Jerzemu Piesio grozi kara grzywny, a nawet dwa lata pozbawienia wolności. Poseł domaga się od oskarżonego przeprosin w mediach oraz wpłaty 10 tys. zł na cele charytatywne.

 

reklama


Kolejna odsłona sprawy kopniaka odbyła się dzisiaj przed Sądem Rejonowym w Garwolinie. Ponownie przed obliczem Temidy stanęli dwaj świadkowie. Radni powiatowi Maciej Kurowski i Dariusz Owczarczyk inaczej zapamiętali epizod sprzed ponad dwóch lat. Dzisiejsza konfrontacja nie rozwiała wątpliwości. Sąd zdecydował, że konieczna jest wizja w terenie, którą zaplanowano na sierpień. Przy dworku w Miętnem przebieg zdarzeń, przy asyście śledczych, odtworzą bohaterowie sprawy oraz świadkowie.

- Zeznania świadka powołanego przez pana Piesio mają pewno luk. Sąd wyznaczył termin na wizję lokalną, bo w zeznaniach brakuje wielu szczegółów ? przyznał poseł Grzegorz Woźniak.

Nadal przy swoim stoi oskarżony, który tym razem w sądzie pojawił się z adwokatem. - Ja o wynik jestem spokojny. Pana Woźniaka do nogi nie dotknąłem. Nie wiem skąd to lewe zaświadczenie. Wyłudzone? Myślę, że prokuratura będzie to w stanie wyjaśnić. Zresztą gdybym ja tak nakłamał jak pan Woźniak, to też bym tak robił. Szedłbym w zaparte, bo wycofać jest się zawsze trudno. Nie wiem dlaczego pan Woźniak tak się zawzina. Czy żałuje, że nie może się spotykać z panią Iwoną? ? skomentował godzinną rozprawę Jerzy Piesio. - Nikt tego nie widział oprócz pana Kurowskiego, który broni przyjaciela swojej żony ? podkreślił.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama