reklama

Czujna służba doceniona

Opublikowano: 18 maj 2011, 09:11 Kategoria Aktualności
KPPzasłabł
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Dzięki szybkiej reakcji i poświęceniu uratował człowiekowi życie. Za jego bohaterską postawę dziękowała przede wszystkim żona uratowanego mężczyzny. Policjanta nagrodził także Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji.

Funkcjonariusz dowiódł, że służba społeczeństwu to nie tylko zapewnienie porządku i bezpieczeństwa mieszkańcom ? to także niesienie pomocy w sytuacjach, w których w grę wchodzi ratowanie życia.

 

reklama


? Do zdarzenia doszło w kwietniu. Policjant jechał na realizację zleconych czynności służbowych z psem tropiącym. Zauważył na chodniku leżącego mężczyznę - natychmiast podjechał w to miejsce powiadamiając o tym dyżurnego komendy Policji i po krótkiej ocenie sytuacji przystąpił do reanimacji nieprzytomnego mężczyzny. Po około trzech minutach na miejscu pojawiła się karetka pogotowia ? dalsze czynności podjęła już załoga karetki. Mężczyzna został zabrany do szpitala a następnie przetransportowany do placówki w jednej z podwarszawskich miejscowości. Policjant ponownie przekazał informację dyżurnemu o sytuacji i ? wrócił do realizacji zaplanowanych czynności służbowych ? relacjonuje asp. szt. Leszek Wielgosz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

W poniedziałek odbyła się uroczystość, podczas której za ofiarność i poświęcenie tamtego dnia podziękowali bohaterowi - żona uratowanego mężczyzny, Burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski oraz Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie mł. insp. Marek Świszcz. Postawa i zachowanie policjanta zostały nagrodzone także przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, który rozkazem przyznał mu nagrodę pieniężną.

Uratowany mężczyzna czuje się coraz lepiej i wraca do zdrowia.

KPP Garwolin/oprac. jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama