reklama

Ponowne wybory w Maciejowicach

Opublikowano: 18 maj 2011, 09:11 Kategoria Aktualności
maciejowicewyboryprotestwojewodakozłowski
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Mieszkańców gminy Maciejowice czekają ponowne wybory samorządowe. To efekt decyzji wojewody mazowieckiego, który pół roku po wyborach stwierdził nieważność elekcji w 3-mandatowym okręgu wyborczym nr 1.

Wojewoda Mazowiecki wygasił mandat radnego gminy Maciejowice Piotra Goliszewskiego. Decyzja była podyktowana postanowieniem Sądu Apelacyjnego w Lublinie. Niedługo po listopadowych wyborach samorządowych grupa mieszkańców gminy Maciejowice złożyła protest wyborczy. Wnioskodawcy twierdzili, że Piotr Goliszewski (KW Wspólna Sprawa) został wybrany na radnego w okręgu wyborczym nr 1 niezgodnie z ordynacją wyborczą.

Zgodnie z przepisami o mandat radnego może starać się osoba, która zamieszkuje teren gminy, w której zamierza startować. Piotr Goliszewski, jak podkreślali wnioskodawcy, jest wprawdzie zameldowany w gminie Maciejowice, ale mieszka w Miętnem (gm. Garwolin). Sąd Okręgowy w Siedlcach, rozpatrując protest, nie dopatrzył się złamania przepisów.

reklama


Apelacja do Lublina przyniosła zmianę decyzji. W ślad za nią wojewoda mazowiecki wydał zarządzenie. Stwierdza w nim wygaśnięcie mandatu radnego Goliszewskiego, zarządzając jednocześnie ponowne wybory. Elekcja odbędzie się 19 czerwca. 4 czerwca mija termin rejestrowania kandydatów. W tym gronie nie może znaleźć się były już radny Goliszewski ? tak zarządził wojewoda Jacek Kozłowski.

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama