reklama

Gm. Trojanów: Po burzy zamknięto drogę

Opublikowano: 15 lipiec 2013, 10:28 Kategoria Aktualności
powódźpodtopieniastraż pożarnapzdburze
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Droga powiatowa w Damianowie została zamknięta po intensywnych opadach deszczu. Sobotnia ulewa dała się także we znaki mieszkańcom innych miejscowości gminy Trojanów.

Układ chmur burzowych podzielił w sobotę powiat garwoliński na dwie części. - Padało w pasie od Miastkowa Kościelnego, przez Żelechów, Sobolew, Maciejowice i Trojanów. W tej ostatniej gminie opady wyrządziły największe szkody ? mówi starosta Marek Chciałowski.

Dzisiaj będzie wiadomo jaki jest koszt naprawy drogi powiatowej 1358W Życzyn ? Korytnica ? droga krajowa nr 17. W Damianowie powstał prawie dwumetrowy uskok. ? Nawierzchnia asfaltowa zapadła się do środka w wyniku rozmycia podbudowy ? informuje dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Garwolinie Marek Jonczak. 64-metrowy odcinek drogi został zamknięty. Wytyczono objazdy.

reklama


Woda w sobotę zagrażała także drodze powiatowej w Woli Koryckiej. Tam trakt jest przejezdny. Wprowadzono znaki informujące o zwężeniu drogi.

Jak informuje bryg. Janusz Majek, strażacy w Damianowie ewakuowali zwierzęta z budynku gospodarczego. ? Strażacy wypompowywali wodę z podtopionych posesji w Dębówce, Życzynie i Mościskach ? uzupełnia rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

łk

fot. PZD


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama