reklama

Do Miętnego zjadą z całego Mazowsza

Opublikowano: 15 lipiec 2013, 13:04 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

- Myślę, że może tego dnia odwiedzić nas około 10 tys. osób ? szacuje starosta Marek Chciałowski. Samych zaproszonych gości ma być 2 tysiące. Do tego około 70 delegacji z wieńcami, 40 wystawców niekomercyjnych, a na scenie między innymi Patrycja Markowska z Moniką Szostak w duecie. Takie będą Dożynki Województwa Mazowieckiego w Miętnem.

- Dożynki wojewódzkie po raz pierwszy będą w na terenie powiatu garwolińskiego. Zróbmy wszystko, żeby w tym święcie uczestniczyć, bo to będzie niepowtarzalne wydarzenie, które na pewno przejdzie do historii. I w ten sposób podziękujmy rolnikom, którzy w trudzie i znoju pracują na to, żeby chleb był na naszych stołach ? przekonuje starosta Marek Chciałowski. To właśnie dzięki staraniu władz powiatu, wielkie święto wszystkich rolników z województwa mazowieckiego odbędzie się w tym roku w naszym regionie.

- Staramy się organizować dożynki wojewódzkie w różnych miejscach na Mazowszu. Przyznaję, że ten teren powiatu garwolińskiego jest mi bardzo drogi i ucieszyłam się, kiedy pan starosta złożył akces, że chce uczestniczyć w tych dożynkach wojewódzkich. Jedyne co mogłam zrobić, to wesprzeć tę inicjatywę. Przekonaliśmy zarząd województwa, że to jest najlepsze miejsce na dożynki wojewódzkie w 2013 roku ? mówi Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

reklama


Uroczystości odbędą się 25 sierpnia. Rozpoczną się o godzinie 11.00 mszą świętą w kościele pw. Podwyższenia Krzyża w Miętnem pod przewodnictwem księdza biskupa diecezji siedleckiej. Następnie uczestnicy udadzą się w przemarszu na stadion, gdzie odbędzie się ceremoniał dożynkowy oraz dzielenie się chlebem. Część artystyczno-rekreacyjna rozpocznie się o godzinie 16.00, a w niej między innymi występ zespołu ludowego z Gończyc, koncert orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Garwolina, występ zespołu NaVi, a gwiazdą wieczoru będzie Patrycja Markowska, z którą wystąpi Monika Szostak ? czyli, mimo, że dożynki wojewódzkie, część artystyczna z wieloma lokalnymi akcentami.

Dlaczego Miętne?

Zarząd województwa zdecydował, że z 42 mazowieckich powiatów to powiat garwoliński zorganizuje tegoroczne święto dożynkowe. Władze samorządu powiatowego zdecydowały, że uroczystości odbędą się w Miętnem. Nie bez znaczenia było całe zaplecze logistyczne, sanitarne i lokalowe, jakim dysponuje Miętne.

Na uroczystości może przyjechać około 2 tys. zaproszonych gości, 70 delegacji z wieńcami dożynkowymi . W sumie według szacunków starosty Miętne może odwiedzić tego dnia nawet 10 tys. osób. Ale nie tylko kwestie techniczne przeważyły w decyzji. ? Uroczystości będą się odbywały na terenie Zespołu Szkół Rolniczych. Jest to jedyna szkoła rolnicza na terenie powiatu garwolińskiego i największa w regionie siedlecko-ostrołęckim ? podkreśla Marek Chciałowski.

jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama