reklama

?Dwójka? kształci zawodowo od 45 lat

Opublikowano: 27 wrzesień 2013, 07:29 Kategoria Aktualności
zsp 2 garwolindwójka45-lecie
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Rok szkolny 2013/2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie będzie wyjątkowy. Najbliższe miesiące będą bogate w imprezy związane z 45-leciem kształcenia zawodowego. Szczegóły jubileuszu na bieżąco w portalu WirtualnyGarwolin.pl.

1 września 1969 powołano Zasadniczą Szkołę Zawodową w Garwolinie, która z biegiem lat, wraz z rosnącymi potrzebami pracodawców, przekształciła się najpierw w Zespół Szkół Zawodowych nr 2, a później w Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego. Szkoła zmieniała również swoją lokalizację . - Rok szkolny 2013/2014 jest 45. rokiem kształcenia zawodowego w popularnej ?Dwójce? ? mówi dyrektor Ewa Flaga.

 

reklama


Otwarcie warsztatów z powiatową pompą

Jak dodaje, jubileusz nie będzie miał charakteru jednej uroczystości. Harmonogram imprez obejmuje czas od września do czerwca. Na początek konkurs na plakat i zaproszenie związane z obchodami. Regulamin konkurs znajdziesz TU. Rozstrzygnięcie już w pierwszych dniach października, bo dwa tygodnie później uroczyste otwarcie zmodernizowanego zespołu pracowni kształcenia zawodowego z warsztatami szkolnymi. Garwolińska ?Dwójka? będzie w tym roku gospodarzem Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej (17 października).

45-lecie kształcenia zawodowego nie może się odbyć bez działań związanych z patronem szkoły. Konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce zaplanowano na październikowe święto szkoły, czyli ?Tadeuszki?. Wiosną uczniowie sprawdzą swoje wiadomości o insurekcji kościuszkowskiej. Na początku przyszłego roku szkolni poloniści zaproszą na konkurs recytatorski związany z patronem szkoły. W czerwcu samorząd uczniowski zorganizuje konkurs wiedzy o szkole.

Jubileuszowy film i spotkania z absolwentami

W połowie lutego, tuż przed zimowymi feriami, nauczyciele przedmiotów informatycznych rozstrzygną konkurs na film/prezentację ?Dwójka ? wczoraj i dziś ? 45 lat?. W planach jest wydanie książki, w której mają znaleźć się listy wszystkich absolwentów szkoły z ostatnich ponad czterech dekad. Niektórzy z byłych uczniów będą gośćmi cyklicznych  ?Kwadransów przy kawie?.

W jubileusz zaangażowane będzie niemal całe grono pedagogiczne. Nauczyciele przedmiotów zawodowych w marcu przygotują prezentacje swoich zawodów. Ciekawą propozycją będzie Powiatowy Turniej Scrabble w pierwszym tygodniu kwietnia. Wuefiści będą jurorami w konkursie na proporczyk UKS Mechanik. Na przestrzeni całego roku szkolnego pod hasłem jubileuszu będą rozgrywane towarzyskie mecze w różnych dyscyplinach.

- Przez cały rok szkolny 2013/14 klasy przez zbieranie punktów za uczestnictwo w konkursach, osiągnięcia w różnych działaniach pozaszkolnych, uczestnictwo w szkolnym konkursie frekwencyjnym, będą uczestniczyć w Lidze Klas. Zwycięska klasa pojedzie na trzydniową wycieczkę w całości ufundowaną przez Radę Rodziców ? wyjaśnia Ewa Flaga.

Szkoła liczy na pamiątki od absolwentów

Niespełna półwiecze istnienia to niezliczona ilość pamiątek, która zmagazynowana na strychach absolwentów, teraz może się przydać. - Szkoła dysponuje niewielką liczbą materiałów historycznych, dlatego też chcielibyśmy zachęcić byłych pracowników szkoły i jej absolwentów, aby udostępnili zdjęcia lub inne pamiątki, które są w ich posiadaniu. Pragniemy zorganizować wystawy tematyczne na terenie szkoły. Oczywiście zarówno zdjęcia jak i inne pamiątki po obchodach Jubileuszu wrócą do właścicieli ? podkreśla dyrektor garwolińskiego ZSP nr 2.

Nasz portal jest patronem medialnym obchodów 45-lecia kształcenia zawodowego w ZSP nr 2.

łk

fot. ZSP 2 Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama